Michal Surzyn zahájí přípravu v Jablonci!

03.06.2021 12:04:03 | Autor: Ladislav Janata, FK Jablonec | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Michal Surzyn zahájí přípravu v Jablonci!

Obránce Michal Surzyn, který má za sebou velmi dobrou sezonu u ligového nováčka v Pardubicích, zahájí letní přípravu v kádru trenéra Petra Rady a ladí se jeho přestup do FK Jablonec.

Třiadvacetiletý krajní obránce Michal Surzyn ještě na podzim patřil Olomouci a v kádru pardubického nováčka byl pouze na hostování. Tato forma jeho působení se však na sklonku roku změnila v trvalý přesun po uplatnění opce. Zajímavé výkony nadějného obránce na jaře zaujaly i jablonecké činovníky, a proto nyní Surzyn zahájí přípravu v Jablonci a v těchto dnech se ladí jeho přestup!

„Přestup do Jablonce je pro mě určitě krok vpřed. Je to zase větší klub, Jablonec má ambice jak v lize, tak i v evropských pohárech. Takže určitě nová zkušenost," řekl Michal Surzyn, který v jablonecké kabině potká také několik známých tváří. „Znám hlavně Vencu Pilaře, se kterým jsem byl v Olomouci, a znám ještě Libora Holíka," dodal Surzyn. Šikovný krajní obránce se těší také na spolupráci s trenérem Petrem Radou. „Na trenéra Radu se těším. Myslím, že je podobný typ, jako byl trenér Krejčí v Pardubicích. Jsou si hodně podobní a těším se na to," doplnil Surzyn.

Michal začínal s fotbalem v domovských Těšeticích na Olomoucku, od roku 2005 byl hráčem Sigmy Olomouc. V kádru Hanáků se ale nikdy více neprosadil, a tak hostoval v Dolanech, později v Pardubicích a následně v MFK Vítkovice. Pak se znovu vrátil do Pardubic, kterým pomohl vykopat nejvyšší soutěž. Oporou Východočechů byl i na ligové úrovni, premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl loni na konci srpna právě na jablonecké Střelnici, jen o týden později se už radoval z první ligové trefy do sítě Teplic. Za celý premiérový ligový ročník Michal Surzyn nastoupil k 25. ligovým zápasům, v kterých vstřelil celkem tři branky (do sítě Teplic, Slovácka a Plzně) a všechny jeho branky znamenaly těsné vítězství Pardubic. Na svém kontě má také 9 startů za mládežnické reprezentace U19, U20 a U21 z let 2016-2018.

Profil Michala Surzyna:

Datum narození: 10. 09. 1997
Věk: 23 let
Post: levý obránce
Váha: 71 kg
Výška: 178 cm
Starty/góly/asistence v první lize: 25/3/3
Starty v reprezentaci: U19 (3), U20 (4), U21 (3)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Startuje fotbalová liga! Jablonec hraje v sobotu doma na Střelnici
Richard Hübner odjel na Mistrovství Evropy dorostu do Banské Bystrice
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace