Město Jablonec uzavře další memorandum s Libereckým krajem

26.11.2022 22:47:14 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Město Jablonec uzavře další memorandum s Libereckým krajem

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou tříleté memorandum vztahující se k údržbě budovy na Horním náměstí, v níž sídlí střední uměleckoprůmyslová a vyšší odborné škola (SUPŠ) společně s místní základní uměleckou školou (ZUŠ). Podle něj LK uhradí nájem za své zařízení v městském objektu na tři roky předem. Jde o stejný model jako v předešlém období.

„Dohodli jsme se na stejném modelu memoranda i na období let 2023-2025. Krajský úřad městu opět poukáže částku za nájemné na tři roky dopředu ve výši 2,85 mil. Kč. Město za stejné období proinvestuje totožnou částku v té části školy, kterou obývá ZUŠ," vysvětlila podstatu memoranda mezi statutárním městem Jablonec nad Nisou a Libereckým krajem jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

V roce 2020 se dohodlo statutární město a LK na navýšení nájmu o více než polovinu na 950 tis. Kč. Současně oba subjekty uzavřely memorandum na období 2020-2022, jehož obsahem byl závazek kraje zaplatit nájem za prostory užívané SUPŠ na tři roky předem. Závazkem Jablonce bylo nájem v budově proinvestovat. „Kraj platbu poukázal a město splnilo svou část dohody. Hotové jsou opravy a zateplení části tříd ve 4. patře, výmalby chodeb a hlavního schodiště se vstupním vestibulem. Proto jsme se rozhodli v takto nastavené spolupráci pokračovat," připomněla Hamplová.

Budovu, kde SUPŠ sídlí, vlastní Jablonec nad Nisou. Zároveň tu vyučuje některé obory také jablonecká ZUŠ, která využívá zhruba třetinu objektu. V minulých letech se v budově SUPŠ opravy téměř neprováděly, město řešilo pouze havarijní stavy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace