Memoriál generála Mrázka vyhráli strážníci z Hradu a záložáci z Jenišovic

14.09.2013 08:19:05 | Autor: Jiří Langer | Rubrika: Sport | Obce: Jenišovice

Memoriál generála Mrázka vyhráli strážníci z Hradu a záložáci z Jenišovic

Tradiční již 17. ročník střeleckého Memoriálu generála Karla Mrázka uspořádalo ve čtvrtek na střelnici v Jenišovicích Krajské vojenské velitelství Liberec (KVV) a Klub vojenských důchodců (KVD) Jablonec nad Nisou. Zúčastnilo se celkem 41 tříčlenných střeleckých družstev.

Před zahájením soutěže ředitel Krajského vojenského velitelství v Liberci plk. Josef Kulovaný předal nrtm. v záloze Vladislavu Kárlovi, příslušníkovi pěší roty aktivních záloh u KVV Liberec, čestný odznak štábního kapitána Morávka za 10 let služby v aktivní záloze, který mu udělil náčelník generálního štábu AČT generálporučík Petr Pavel za výjimečné výsledky dosažené při výstavbě, řízení a plnění úkolů aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Oceněnému záložníkovi pogratulovali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl.

Vítězi ve střelbě z pistole ráže 9 mm se stalo v kategorii Ozbrojené složky a hosté družstvo Čestná stráž Praga, účastnil se i tým Krajského úřadu (Havlík, Doležal, Jeništa), který skončil na pěkném 24. místě. Kategorii Senioři ovládli domácí záložáci z Jenišovic Václav Linka, Bohumil Stránský a Helmut Schodlbauer.

Mezi ženami byla nejlepší Petra Černá z týmu OÚ Jenišovice za 171 bodů a Karel Trost z KVZ Liberec 1 se 184 body (z 200 možných). Mimo soutěž se zúčastnil Martin Půta, který nastřílel 95 bodů.

„V současné době se soutěží ve dvou disciplínách: terč nekrytě ležící figura s kruhy a netradiční terč, který má každý rok jinou podobu - tentokrát to byla silueta slepice," prozradila tisková mluvčí  KVV Liberec prap. Kateřina Strnadová.

Pro každou soutěžní položku má podle ní střílející k dispozici 10 nábojů, k tomu 3 náboje na nástřel, celkem tedy 23 nábojů. Soutěž je určena tříčlenným družstvům, která jsou rozdělena do dvou soutěžních kategorií - I. kategorie: ozbrojené složky a pozvaní hosté a II. kategorie: senioři nad 60 let.

KVV Liberec se na soutěži podílí od roku 2004, předchozí ročníky pořádala Okresní vojenská správa Liberec s KVD Jablonec nad Nisou. Do roku 2003 soutěž pořádala Okresní vojenská správa Jablonec nad Nisou a KVD Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace