Maršovice již mají náskok devíti bodů

15.05.2014 08:34:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Maršovice již mají  náskok devíti bodů

Čtrnácté kolo fotbalového okresního přeboru potvrdilo dominanci fotbalistů Maršovic, kteří mají vesměs zkušenosti z vyšších soutěží, což dokázali ve střetnutí s Tanvaldem vysokou výhrou 7:0. V souboji „béček" na chvostu tabulky nyní zaostávají rezervy Zásady a Kokonína.

Držkov B - Rychnov 4:3 (3:3)

Rychnov přijel do Držkova v roli favorita, přestože na jaře nepředvádí výkony, na které jejich příznivci v podzimní části přivykli. Držkov se s mizernou bilancí na jaře horko těžko vyrovnává. Přesto utkání nezačalo vůbec opatrně, ale z obou stran byla vidět chuť do hry. Hrál se především rychlý technický fotbal, žádná nakopávaná. Skóre otevřeli domácí po rohovém kopu, kdy se hlavou prosadil Hruška. Vedení vydrželo jen chvíli. Hosté několik minut poté srovnali a navíc je Janků poslal ve 30. minutě do vedení. Radost hostí netrvala příliš dlouho, neboť hned vzápětí srovnával Vaníček pohotovou dorážkou.

Hosté se ještě jednou posunuli do vedení po střele Kaliny, ale ani to nebylo z první půle vše. Ve 41. minutě byl nedovoleně zastaven při průniku na branku Jiří Machula a nařízenou penaltu proměnil Stumer a srovnal krok. Tak skončila poločasová přetahovaná o skóre. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v trochu upravených sestavách, ale ve stejném tempu. Na obou stranách bylo k vidění několik slibných šancí. Gólové zúročení přinesla až akce domácích. Ševčík výborně potáhl míč a naservíroval volnému Prouskovi, který bránu neminul. Stejné štěstí neměli hosté, kteří v podobné situaci bránu trestuhodně přestřelili. Domácí i hosté měli ještě několik vyložených šancí, ale hostím je zlikvidoval vynikající Mrkvička. Na druhé straně vyhořeli v koncovce domácí. Přesto se již skóre neměnilo a Držkov na jaře urval první důležité body.

Branky: 5. Hruška, 31. Vaníček, 41. Stumer z pen., 59. Prousek - 11. a 36. Kalina, 30. Janků. Rozhodčí: Mikula, ŽK: 2:1. Diváků: 40. Držkov: Mrkvička - Nikodým (41. Prousek), Hruška, Ferenc, Machula V. - Berka (64. Novotný), Stumer (46. Dvořák), Ševčík, Trojan - Machula J., Vaníček. Rychnov: Saček - David (65. Benda), Polák, Levinský (46. Plaček), Mahdal, Pfeifer, Kubát, Kalina, Jindra (64. Svoboda), Janků (65. Nedelchev), Nosek.

Smržovka - Kořenov 2:0 (2:0)

Domácí vstoupili do utkání aktivně a snažili se co nejrychleji hostům vstřelit branku, a to se jim také podařilo již v 10. minutě Hrabánkem. Také po gólu byli domácí stále aktivní směrem dopředu a vytvořili si několik šancí, a také jednu po krásné akci Hrabánek Skála druhý jmenovaný povedenou střelu zpoza vápna do protipohybu brankáře proměnil. Hosté v první půli hrozili převážně jen z brejků. Do druhého poločasu hosté vstoupili odvážněji a hned si vytvořily několik zajímavých příležitostí, které ale domácí brankář zneškodnil. Také domácí hráči neproměňovali svoje šance v zajímavých pozicích. Smržovka si za předvedený výkon vítězství zasloužila a posunula se již na druhou pozici v okresním přeboru.

Branky: 10. Hrabánek, 32. Skála. Rozhodčí: Linhart P., bez karet. Diváků: 100. Smržovka: Macek - Beránek (70. Picka Z.), Šich, Patočka, Sucharda, Štěpánek Ma., Skála (45. Štěpánek Mi.), Brož A., Hrabánek, Frydrych, Brož L. Kořenov: Fichtner - Posejpal, Žilla, Klinger, Strnádek (46. Albrecht), Doležal (80. Dolenský), Kohút, Šnýdl, Šebek, Kovačík, Malec.

Albrechtice - Zásada B 8:1 (4:1)

Domácí mužstvo nastoupilo v tomto zápase už s uzdravenými hráči, což se také projevilo na vývoji celého zápasu. I když začátek byl trochu nevyrovnaný a domácí se pomalu dostávali do hry, již ve 3. minutě šli domácí do vedení. Za dvacet minut to bylo již 2:0 a obě branky dal Bělohlávek. Ve 36. minutě po chybě obrany a díky důrazu dal Verner třetí branku domácích. Ve 39. minutě po pěkné střele hosté snížili na 3:1, ale závěr poločasu dokončil Koldovský pěknou střelou pod břevno na 4:1. Začátek druhé půle hosté začali více kombinovat hru, ale k vážnému ohrožení branky nedošlo. Pak přišla pro domácí mužstvo nádherná desetiminutovka, kdy dali soupeři čtyři branky a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Pochvalu hlavně ve druhé půli zaslouží brankář hostí Soukup, kdy zneškodnil několik vyložených šancí domácích hráčů a zabránil tak od dvouciferného vítězství domácích hráčů. Na fotbal za docela příjemného počasí se přišla podívat i slušná návštěva 120 diváků, která bouřlivě povzbuzovala domácí mužstvo, a s výsledkem byli jistě spokojeni.

Branky: 3., 27., 78. a 88. Bělohlávek, 76 a 79. Vávra, 36. Verner, 43. Koldovský L. - 39. Postula. Rozhodčí: Lebeda, bez karet. Diváků: 120. Albrechtice: Bártl - Jelínek, Koldovský L., Zelinka, Prokop - Vávra, Pecháček, Trdla, Pipek - Bělohlávek, Verner (68. Štěpař). Zásada: Soukup - Varga, Supernát, Šebesta, Rožeň (21. Princ) - Klinger, Krejčík, Boudík (64. Fráňa), Postula - Štryncl, Kalous.

Maršovice - Tanvald 7:0 (3:0)

Fotbalisté Maršovic měli před utkáním hned dvojí motivaci. Tou první byla možnost upevnit si vedení v okresním přeboru, protože Tanvald měl být prakticky posledním silnějším soupeřem, kterého tým Aleše Ulmana ještě na jaře bude mít. Pak přišla ještě jedna výzva, a to sud piva pro hráče, který překoná hostujícího brankáře lobem z minimálně pětatřiceti metrů, což si hráči poctivě trénovali před utkáním. Duel však ovlivnila rychlá branka Maršovic, když Plný centroval před branku, ale jeho nepovedený pokus zapadl do šibenice na zadní tyči. To s hosty otřáslo a více ze hry měly Maršovice. Šance střídala šanci, ale další branka padla až v 20. minutě, se trefil Sitarčík. Tanvald se spoléhal na brejky, protože se nedařila rozehrávka, ale střely na branku Maršovic postrádaly hodně přesnosti. Do poločasu ještě zvýšil Plný svým druhým gólem na 3:0. Po změně stran se obraz hry nezměnil, ale zásadní moment pro Maršovice přišel v 75. minutě, kdy Sitarčík vyslal vysoký balon směrem na branku pár metrů za půlkou a bylo to 6:0. Gejzír radosti umocnil fakt, že sázka byla splněna a sud piva byl na světě. Následně upravil Kohoutek na konečných 7:0.

Branky: 2. a 24. Plný, 20. a 75. Sitarčík, 69. a 76. Kohoutek, 62. Lupa. Rozhodčí: Čuřík, bez karet. Diváků: 20. Maršovice: Nežádal - Stolín, Zajíc (71. Černý), Meisl, Plný, Lupa, Sitarčík, Šimčík, Szatmari (60. Kratochvíla), Machalický (46. Mrkvička), Kohoutek. Tanvald: Koželuh - Blažek (56. Cerman), Bobysud, Pohořalý, Borski, Lavička, Kristek, Bajzik, Lorenc, Šedivý, Pohl (46. Poláček).

Jenišovice B - Kokonín B 5:1 (3:0)

Domácí vlétli do zápasu s chutí a před krásnou návštěvou diktovali tempo hry. Ve 20. bylo po brankách Skalického, Kočího a jedné vlastní 3:0. Hosté reagovali střídáním posil z áčka, ale těm se podařilo jen vyrovnat hru. Ve druhém poločase hosté zkusili něco se zápasem udělat, ale domácí z brejků Skalickým a Hradeckým nadělili hostům bůra. V závěru proměnil Kokonín penaltu a uzavřel účet zápasu. Výborná divácká kulisa viděla celkem pohledný zápas s množstvím zazděných tutovek na obou stranách.

Branky: 8., 12. a 73. Skalický 19. Kočí, 51. Hradecký - 86. Berndt z pen. Rozhodčí: Salač, bez karet. Diváků: 100. Jenišovice: Sucharda - Preisler, Imlauf, Vodháněl, Svoboda, Strnad (46. Kalousek), Gombár (25. Aron), Bernard (75. Praisler), Vlasák (65. Fiala), Kočí (55. Hradecký), Skalický. Kokonín: Penz - Bobota, Holler, Svoboda, Kunze, Malý ml., Šourek, Strnad, Bakrlík, Gut, Růžička. Střídali Berndt, Mrklas, Šilhán J.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově
Jablonecká energetická od ledna 2026 ceny tepla nemění
Horští záchranáři u Ještědu pomohli dalšímu lyžaři
Primátorský svařák 2025 vynesl o téměř tři tisíce víc než loni
Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu

Nejčtenější články

28.12.: Primátorský svařák 2025 vynesl o téměř tři tisíce víc než loni
29.12.: Horští záchranáři u Ještědu pomohli dalšímu lyžaři
29.12.: Uzavřeli pro nákladní auta přechod v Harrachově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace