Markéta Davidová má druhou medaili z MS v biatlonu

01.02.2016 14:55:17 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Markéta Davidová má druhou medaili z MS v biatlonu

V rumunském Cheile Gradistei probíhá od středy 27. ledna mistrovství světa dorostu a juniorů v biatlonu, které toto pondělí ukončilo dorostenecké kategorie závody štafet. Česká výprava dočkala druhé medaile a to zásluhou dorostenek ve štafetě 3 x 6 km, kdy na druhém úseku startovala závodnice jabloneckého Kornspitzu Markéta Davidová. V úterý budou na pořadu štafety juniorů a juniorek.

Jejími kolegyněmi byly dvě závodnice z Letohradu - Natálie Jurčová na prvním úseku a Tereza Vinklárková na třetím úseku finišovala.

Jak se medailový úspěch zrodil? Natálie Jurčová zachránila první položku až třetím dobíjením, ale to byla jediná krizová situace českých děvčat. Osmá dorostenka ze stíhacího závodu pak vytáhla české trio z dvanáctého místa až na sedmou příčku. Ve vedení byly Slovinky zásluhou Ursky Pojeové, účastnice závodů SP. Po letohradské závodnici převzala štafetu jedna z velkých nadějí českého biatlonu Markéta Davidová. Jablonecká biatlonistka potvrdila skvělou formu z předchozích závodů, vždyť v Rumunsku neskončila hůře než desátá, dosáhla absolutně nejrychlejšího času v součtu všech úseků a posunula štafetu na druhé místo! Češky byly jen dvě desetiny sekundy za vedoucími Polkami!
Závěrečný úsek se v českém podání odehrál v režii nejmladší členky české štafety Terezy Vinklárkové, která zvládla svoji těžkou úlohu perfektně a druhé místo suverénně udržela. Před ní se sice dostaly Rusky, ale Polky klesly až na páté místo.

Účastnilo se celkem 20 štafet.

Pořadí na prvních místech:

1. Rusko 55:33,8 (0+8), 2. Česká republika 55:58,4 (0+6), 3. Norsko 56:21,9 (1+11).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Markéta Davidová třetí na MS dorostu v biatlonu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace