Malá Skála: Jiří Nejedlo po osmi letech starostování končí

15.11.2010 19:38:19 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála

Malá Skála: Jiří Nejedlo po osmi letech starostování končí

Po osmi letech se v Malé Skále mění starosta. Jiřího Nejedla nahradí Michal Rezler, který v hlasování zastupitelů vyhrál rozdílem jednoho hlasu, 6:5. Místostarostou zůstává Petr Votrubec.

Sdružení Jiřího Nejedla sice volby vyhrálo, v jeho slovech ale není slyšet zklamání z porážky při volbě starosty. „Byl jsem starostou osm let a střídání po takové době je rozumné. Prvotní náběh, jaký mívá pes při startu, už vyprchal," konstatoval.

Volbu Michala Rezlera považuje za rozumnou. „Má to v hlavě srovnaný," míní Jiří Nejedlo.

Bývalého starostu potěšilo, že první schůze nového zastupitelstva byla zároveň křtem zrekonstruovaného malého sálu sokolovny. „Neměli jsme tady prostory pro setkání většího množství lidí. To bylo možné jen v hospodě," popsal. Nový sál pojme až 100 lidí a v obci ho využijí nejen zastupitelé, ale i spolky. Konat se tu mohou i přednášky nebo může posloužit třeba k promítání. Rekonstrukce si vyžádala asi 700 tisíc korun.

Pod vládou bývalého starosty se v uplynulých osmi letech podařilo postavit nová víceúčelová sportovní hala či venkovní hřiště. Lépe je na tom obec v napojení na vodu, kanalizaci nebo plyn. Nové je také veřejné osvětlení. Díky několika zpomalovacím prvkům auta na hlavním tahu mezi Turnovem a Železným Brodem nejezdí přes obec tak rychle jako v minulosti. V roce 2005 také Malá Skála vyhrála krajské kolo Vesnice roku.

Na Malé Skále obhájila pozici ODS

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace