Malá Skála: Jiří Nejedlo po osmi letech starostování končí

15.11.2010 19:38:19 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála

Malá Skála: Jiří Nejedlo po osmi letech starostování končí

Po osmi letech se v Malé Skále mění starosta. Jiřího Nejedla nahradí Michal Rezler, který v hlasování zastupitelů vyhrál rozdílem jednoho hlasu, 6:5. Místostarostou zůstává Petr Votrubec.

Sdružení Jiřího Nejedla sice volby vyhrálo, v jeho slovech ale není slyšet zklamání z porážky při volbě starosty. „Byl jsem starostou osm let a střídání po takové době je rozumné. Prvotní náběh, jaký mívá pes při startu, už vyprchal," konstatoval.

Volbu Michala Rezlera považuje za rozumnou. „Má to v hlavě srovnaný," míní Jiří Nejedlo.

Bývalého starostu potěšilo, že první schůze nového zastupitelstva byla zároveň křtem zrekonstruovaného malého sálu sokolovny. „Neměli jsme tady prostory pro setkání většího množství lidí. To bylo možné jen v hospodě," popsal. Nový sál pojme až 100 lidí a v obci ho využijí nejen zastupitelé, ale i spolky. Konat se tu mohou i přednášky nebo může posloužit třeba k promítání. Rekonstrukce si vyžádala asi 700 tisíc korun.

Pod vládou bývalého starosty se v uplynulých osmi letech podařilo postavit nová víceúčelová sportovní hala či venkovní hřiště. Lépe je na tom obec v napojení na vodu, kanalizaci nebo plyn. Nové je také veřejné osvětlení. Díky několika zpomalovacím prvkům auta na hlavním tahu mezi Turnovem a Železným Brodem nejezdí přes obec tak rychle jako v minulosti. V roce 2005 také Malá Skála vyhrála krajské kolo Vesnice roku.

Na Malé Skále obhájila pozici ODS

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace