Malá Skála: Jiří Nejedlo po osmi letech starostování končí

15.11.2010 19:38:19 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála

Malá Skála: Jiří Nejedlo po osmi letech starostování končí

Po osmi letech se v Malé Skále mění starosta. Jiřího Nejedla nahradí Michal Rezler, který v hlasování zastupitelů vyhrál rozdílem jednoho hlasu, 6:5. Místostarostou zůstává Petr Votrubec.

Sdružení Jiřího Nejedla sice volby vyhrálo, v jeho slovech ale není slyšet zklamání z porážky při volbě starosty. „Byl jsem starostou osm let a střídání po takové době je rozumné. Prvotní náběh, jaký mívá pes při startu, už vyprchal," konstatoval.

Volbu Michala Rezlera považuje za rozumnou. „Má to v hlavě srovnaný," míní Jiří Nejedlo.

Bývalého starostu potěšilo, že první schůze nového zastupitelstva byla zároveň křtem zrekonstruovaného malého sálu sokolovny. „Neměli jsme tady prostory pro setkání většího množství lidí. To bylo možné jen v hospodě," popsal. Nový sál pojme až 100 lidí a v obci ho využijí nejen zastupitelé, ale i spolky. Konat se tu mohou i přednášky nebo může posloužit třeba k promítání. Rekonstrukce si vyžádala asi 700 tisíc korun.

Pod vládou bývalého starosty se v uplynulých osmi letech podařilo postavit nová víceúčelová sportovní hala či venkovní hřiště. Lépe je na tom obec v napojení na vodu, kanalizaci nebo plyn. Nové je také veřejné osvětlení. Díky několika zpomalovacím prvkům auta na hlavním tahu mezi Turnovem a Železným Brodem nejezdí přes obec tak rychle jako v minulosti. V roce 2005 také Malá Skála vyhrála krajské kolo Vesnice roku.

Na Malé Skále obhájila pozici ODS

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Události 17. listopadu u pomníku Bojovníků

Statutární město Jablonec nad Nisou zve veřejnost na připomenutí Událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční v pondělí 17. listopadu 2025 od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

Hořelo v průmyslovém areálu v Lomnici nad Popelkou

K odpolednímu požáru vzduchotechniky průmyslového objektu vyjely v pátek 7. listopadu jednotky z druhého stupně požárního poplachu do areálu společnosti v Lomnici nad Popelkou. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšenské hřiště potřebuje nový povrch
Krajský úřad otevře náplavku. Ta zpřístupní řeku Nisu v centru Liberce
Z Modřan vezou Maloskalští jednu výhru
Draci z Jablonce deklasovali Tanvald v domácí hale
Perníkáři jablonecké béčko vyškolili

Nejčtenější články

12.11.: Krajský Toxi tým rozbil síť výrobců pervitinu z Turnovska
14.11.: Krajský úřad otevře náplavku. Ta zpřístupní řeku Nisu v centru Liberce
13.11.: Draci z Jablonce deklasovali Tanvald v domácí hale

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace