Lucka Charvátová nečekaně získala bronzovou medaili ze sprintu

15.02.2020 09:26:34 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Lucka Charvátová nečekaně získala bronzovou medaili ze sprintu

Česká republika má po překvapivém bronzu ze čtvrteční smíšené štafety další nečekanou medaili na probíhajícím mistrovství světa v biatlonu. Ve sprintu ji vybojovala dosud nepříliš výrazná Lucie Charvátová, jejímž maximem ve Světovém poháru dosud bylo páté místo ze sprintu v prosinci 2015 v Hochfilzenu. V pátek v italské Anterselvě nestačila jen na Norku Marte Olsbuovou Röiselandovou a Američanku Susan Dunkleeovou.  

„Já jsem šťastná, je to nádherný pocit a doufám, že si to takhle udržím. Já jsem dneska byla v jiném rozpoložení, mně se hlavou vůbec nic nehonilo. Myslím, že takhle by měl vypadat biatlonový závod, že se hlavou nehoní žádné myšlenky," rozplývala se Charvátová před televizní kamerou po životním úspěchu.

Startovala s vysokým startovním číslem (80), což bylo v době, kdy již řada favoritek byla v cíli a televizní komentátor ČT již tradičně téměř vyhlašoval výsledky. Charvátová udělala jen jednu chybu vleže a pohybovala se v první dvacítce startovního pole. Stojku pak zvládla čistě za 22 vteřin a měla třetí nejrychlejší střelecký čas ze všech závodnic. Kdo viděl tento střelecký koncert, nevěřícně vzpomínal na několik nepovedených stojek v letošní sezoně.

Do posledního kola vyjížděla Lucka na druhém místě. Když to od trenérů slyšela, nechtěla tomu věřit, ale dala se do boje. Snažila se rozvrhnout síly, ale i tak na konci zjistila, že nemá už z čeho brát, ale cílem projela třetí a padla na zem vyčerpáním. Bronz uhájila o 4,3 sekundy před Ukrajinkou Olenou Pidhrušnou, která brnkala na nervy všem sportovním příznivcům, ale Lucka to ustála. Jak už mnohokrát o výsledcích v závodě rozhodovala střelba, tentokrát nefoukal příliš ostrý vítr, ale během několika mála okamžiků měnil směr, což činilo velké problémy téměř všem biatlonistkám.

Ve sprintu většinou rozhoduje střelba, a ta se příliš nepovedla dalším českým reprezentantkám. Bronzové medailistky ze čtvrteční smíšené štafety Eva Kristejn Puskarčíková a Markéta Davidová nenavázaly na den starou přesnou střelbu. Kristejn Puskarčíková minula dvakrát a obsadila 24. pozici. „Makula" objela dokonce tři trestná kola, dvě z toho po stojce. „Nebyly větrem. Může to být tím, že jsem blbě stála, že to do mě šilo ze všech stran. Ale snažila jsem se to nevnímat," přiznala před televizní kamerou Markéta, které se na ledovaté trati nejelo dobře, a skončila sedmatřicátá.

Ve sprintu zvítězila jedna z možných favoritek Norka Röiselandová, která získala první individuální medaili na mistrovství světa, ale ze světových šampionátů dosud měla ve sbírce „jen" čtyři zlata ze štafet.

Dalším překvapením bylo stříbro čtyřiatřicetileté Američanky Dunkleeové. Po bezchybné střelbě útočila na vítězství, ale v posledních stovkách metrů jí došly síly a nakonec na vítěznou Röiselandovou ztratila 6,8 sekundy.

Mistrovství světa v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Olsbuová Röiselandová (Nor.) 21:13,1 min. (1 tr. okruh), 2. Dunkleeová (USA) -6,8 (0), 3. Charvátová (ČR) -21,3 (1), 4. Pidhrušná (Ukr.) -25,6 (1), 5. Herrmannová (Něm.) -30,5 (3), 6. Vittozziová -37,6 (2), 7. Wiererová (obě It.) -39,0 (2), 8. Preussová (Něm.) -40,8 (2), 9. Fialková (SR) -44,2 (1), 10. A. Gasparinová (Švýc.) -44,4 (0), ...24. Kristejn Puskarčíková -1:11,5 (2), 37. Davidová -1:32,1 (3), 70. Jislová (všechny ČR) -2:35,5 (4).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čeští biatlonisté vstoupili do MS senzačním bronzem
Deštivý sprint přinesl Markétě Davidové bronz
První medaili v nastávající sezoně biatlonu vybojovala Davidová

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace