Lordi nabídli slovenčinu a zábavu bez mantinelů

22.09.2023 22:48:54 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Lordi nabídli slovenčinu a zábavu bez mantinelů

Lordi. Salónní komedie Oscara Wildea a Robbieho Rosse, kterou do Městského divadla Jablonec nad Nisou přivezlo Next picture - Švandovo divadlo Praha. Pod režijním vedením Petera Serge Butka rozehráli neuvěřitelnou partii Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko a Petr Brach.

Pro svéráznou komedii s erotickými prvky (podle mého byla erotika hlavním a jediným tématem hry) zvolil režisér slovenštinu, a dobře udělal. Jazyk našich sousedů je v tomto stylu humoru mnohem jemnější a zatímco ´ve slovenčině´ se smějete, v češtině by stejné věty zněly vulgárně. Lordi jsou původním dílem Oscara Wildea, který je svými lechtivými tématy samozřejmě znám, v tomto případě ovšem jeho nedokončené dílo po svém dotáhl Robbie Ross. Výsledkem je ´brániční posilovač´, který vás nenechá ani na chviličku vydechnout.

Ačkoliv děj dvouhodinové veselohry popisovat nebudu,´lebo se rdím až na riti´, jde o humor, u něhož doslova řvete smíchy a přitom se sami sobě divíte, jak je to možné. Je to lechtivé, žoviální, ale velice zvláštním způsobem. Texty jsou doslova vypiplané, a zábava je to bezbřehá. Výkony hlavních protagonistů excelentně vystihují dané archetypy mužů, herci na sebe vzájemně slyší a je vidět, že si představení užívají. Lordi, kteří tak dlouho svádí ženy kolem sebe, až se jim to stane osudným, přináší břitké přestřelky, slovní hříčky, improvizaci, i gagy. Scéna je v tomto případě zcela nepodstatná, možná vyjma židlí, které svou roli sehrají. Pochvalu si zaslouží hudba Františka Krištofa Veselého.

Když se před časem konala v Londýně velkolepá premiéra této zapomenuté a nově dokončené hry Oscara Wildea, měla obrovský úspěch. A teď již víme proč. Ale stejně si myslím, že bez Hofmanna, Rajmonta a Butka to nemohlo být úplně ono. Neslušně skvělá podívaná.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace