Liberec, Jizerky i Hodkovice. Kraj opět podpořil vznik filmů v regionu

08.01.2024 21:52:01 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberec, Jizerky i Hodkovice. Kraj opět podpořil vznik filmů v regionu

I v roce 2023 vyčlenil Liberecký kraj 1 milion korun z rozpočtu na podporu filmové tvorby v regionu. Finančně se tak podílel na vzniku dvou dílů seriálu Stezka Českem, studentském filmu Bělásek, absolventském filmu Bludný kořen a filmu Konec světa. Snímky se natáčely například v Jizerských horách, Liberci, Pasekách nad Jizerou, Krompachu, Ralsku nebo Hodkovicích nad Mohelkou.

„Pro příští rok jsme do možných žadatelů zahrnuli nově i tvůrce animovaných filmů. Nastavujeme také pravidla, na základě kterých budou potenciální žadatelé vědět, co musí splňovat, aby byla podpora možná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V předešlých letech kraj podpořil například dokumentární film Jizerské hory, putování po fenoménech nebo celovečerní film režiséra Tomáše Hodana Poslední závod, který se odehrává v Krkonoších a představuje příběh Bohumila Hanče a Václava Vrbaty.

Stezka Českem je cestovatelský seriál České televize o nejdelším přechodu podél hranic, kterým provází herec Miroslav Vladyka. Bělásek je studentský a absolventský film režiséra Petra Vaňka o hledání sebe sama. Absolventský film FAMU režiséra Vojtěcha Novotného, scénáristky Ráchel Absolonové s názvem Bludný kořen balancuje na žánrovém rozhraní mysteriózní detektivky a sociálního dramatu. Konec světa pod vedením režiséra Bohdana Slámy přibližuje příběh dědy Igora (Miroslava Krobota) a vnuka Tondy ve složitém období roku 1968.

Podpora audiovizuálních děl v regionu přispívá mimo jiné k atraktivitě kraje, rozvoji cestovního ruchu a místní ekonomiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hostinec, lázně, nemocnice i mauzoleum. Filmaři poznávají náš kraj
Filmaři v kraji: po stopách princů i lázeňských šviháků
Studentský film Bělásek se bude natáčet v Liberci
Herec Polášek láká na atmosféru starých hospod i v našem kraji
Pan Tau, Homolkovi i Svatopluk Kuřátko. Špindlerův mlýn pro filmaře ráj
Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení

Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.

V jablonecké Kubálkově ulici se dláždí do konce týdne

Práce v jablonecké Kubálkově ulici se prodlužují do konce prvního prosincového týdne. Již jednou prodloužený termín dokončení byl 30. listopadu. Důvodem dalších potřebných dnů jsou povětrnostní podmínky. Pracovat se tu začalo 1. července. „Nejdéle do 7. prosince budou dělníci pracovat na dodláždění pojezdové a pochozí části u OA a VOŠ. Zároveň se bude průběžně odklízet i staveniště," říká Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu. Chodci mohou ulicí Kubálkova procházet stavbou podél budovy SUPŠ a VOŠ. Stále je však nutná obezřetnost, jelikož průběžně probíhají hutnící práce dlažby a občas se po staveništi pohybuje menší technika, která přesouvá drť a kostky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Frýdštejně skončilo osobní auto na boku
Prezident Petr Pavel převzal unikátní regionální dary
Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
V Jablonci proběhly dva atletické mítinky mládeže s rekordní účastí
Kraj a Jablonec chystají opravy Střední uměleckoprůmyslové školy

Nejčtenější články

09.12.: Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka navštíví Liberecký kraj
08.12.: Město Harrachov vystupuje z Národního sportovního centra
08.12.: Nejrychlejší dorostenecká stovka v historii ČR: příběh Kláry Kaděrové

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace