Studentský film Bělásek se bude natáčet v Liberci

27.03.2023 23:09:43 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Studentský film Bělásek se bude natáčet v Liberci

Mladí filmaři z Filmové akademie Miroslava Ondříčka se v novém krátkém filmu věnují motýlům, identitě, lásce, úzkosti a dospívání. V absolventském snímku Bělásek se zabývají sebepoznáním a dospíváním mladé dívky. Tvůrci teď sbírají finanční prostředky na natočení filmu. Natáčet se bude v dubnu v Liberci, kde se odehrává i děj příběhu a kde se na podzim uskuteční premiéra.

„Na dnešní, tedy moji, generaci působí ze všech stran spousta podnětů a je těžké se ve všech zprávách dostatečně rychle zorientovat, přizpůsobit se, a přitom nezavrhnout sám sebe. Vyprávíme intimní příběh dívky ve vztahu, který jsme sami prožili. Hledání sama sebe přirozeně doprovází pochyby a v čase mezi dětstvím a dospělostí zůstáváme často zmateni z velkého a rychlého světa. V konečné fázi je osamocení přijmutí sama sebe, smíření se s beznadějí, snaha se jí přizpůsobit, ale nenechat se otupit," řekl Petr Vaněk, režisér filmu Bělásek.

Hlavní roli bezejmenné dívky ztvární herečka Darija Pavlovičová, která má za sebou zkušenost jak s filmovým, tak divadelním či televizním herectvím. Ústřední písní filmu píseň Anety Langerové Hříšná těla, křídla motýlí. Právě skrze sbírání motýlů je hlavní hrdinka filmu schopná konfrontovat svá traumata z dětství.

„Snímek se bude natáčet v Liberci, protože se nám líbí kontrast krajského města s okolní přírodou. Výtěžek sbírky použijeme na realizaci filmu od scénografie, kostýmů, až po to, abychom zajistili všem členům štábu důstojné podmínky pro jejich práci," doplnil režisér Petr Vaněk.

„Liberecký kraj přispívá na tvorbu filmů, které vznikají na jeho území v posledních letech pravidelně. Pochopitelně si vybíráme a nepodporujeme každou žádost. Chceme, aby se kraj prezentoval v kvalitní tvorbě. V tomto případě dáváme příležitost mladým filmařům, pro které je zvlášť obtížné najít podporu," řekla Květa Vinklátová náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Přispět na natáčení filmu a tím se podílet na jeho vzniku můžou zájemci zde https://www.znesnaze21.cz/sbirka/podporte-absolventsky-film-belasek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace