Letní roadshow naláká k návštěvě kraje. S lehátky i fotostěnou

02.08.2022 16:29:31 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Letní roadshow naláká k návštěvě kraje. S lehátky i fotostěnou

Prezentovat turistickou nabídku, získat zpětnou vazbu od návštěvníků regionu a získat data o návštěvnosti. To jsou tři cíle, které si stanovilo oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje v rámci takzvané Letní roadshow. Jde o výjezdy s propagačním stánkem do turistických destinací, na kulturní, společenské či hudební akce v České republice i v zahraničí.

Mezi další místa, na kterých bude k zastižení tým cestovního ruchu Regionu Liberec v srpnu, je prodejní výstava Křehká krása v Jablonci nad Nisou a na festival Crystal Valley Week v Liberci. Region se představí také na drážďanském městském festivalu Canaletto, který v loňském létě navštívilo přes půl milionu diváků.

Roadshow oddělení cestovního ruchu krajského úřadu<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje „V letošním roce se mnoho lidí vydalo na dovolenou k moři nebo jinam do zahraničí. Zaznamenáváme významný pokles návštěvnosti, a je to tak napříč republikou. Jednak v tom sehrála roli pauza v možnosti cestovat a hlad po cestách po dvou letech, a také si myslím, že si lidé chtějí dopřát dovolenou před nastupující krizí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Největším lákadlem roadshow budou zajímavé soutěže pro děti, drobné občerstvení a poprvé také odpočinková zóna s velkou fotostěnou s motivy Ještědu či hradu Bezděz. Pro pohodlí budou připravena také plážová lehátka. Uskuteční se také průzkum mezi návštěvníky, jehož cílem je mimo jiné zjistit, co od návštěvy Libereckého kraje turisté očekávají.

V posledních několika letech se severočeský turismus těší velké oblibě a nejvyšší váhu lze přisuzovat rozšiřujícímu se trendu sociálních sítí. Díky prezentaci v digitálním prostředí - na Facebooku, Instagramu a nově také Tiktoku - mohou návštěvníci sledovat dění na konkrétních místech, získat informace o nadcházejících kulturních či společenských akcí a sdílet své zážitky.

Kompletní turistické informace jsou k vidění na turistickém portále www.liberecky-kraj.cz, nebo na sociálních sítích pod profily Region Liberec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj jde s dobou. Láká turisty prostřednictvím TikToku
Vodní živel, rozhledna i lezení po skalách. V Českém ráji nuda nehrozí
Mocca, Kitl, Lipo i Detoa. Za slavnými značkami Libereckého kraje
Představují ambasadory Libereckého kraje. Vypraví se do hor i za jídlem
Kluci z Prahy opustili YouTube a vyrazili na výlet do Lužických hor
Liberecký kraj láká na zajímavá místa, chce se představit i na Tik Toku
Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách

Nejčtenější články

04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace