Liberecký kraj láká na zajímavá místa, chce se představit i na Tik Toku

13.02.2022 07:15:31 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj láká na zajímavá místa, chce se představit i na Tik Toku

Výraznými proměnami prošla za uplynulé dva roky oblast cestovního ruchu. Zájemci o dovolené si již nekupují své pobyty s výrazným předstihem, naopak čekají do poslední chvíle. Víkendové pobyty si rezervují často až ve čtvrtek, a to i s ohledem na počasí či aktuální vládní opatření.

„Bohužel se v přístupu návštěvníků odráží stav, kdy nemohou dlouho dopředu plánovat, kdy se nemohou spolehnout na to, že odjedou na víkend či dovolenou v domluveném či rezervovaném a zaplaceném termínu. Je to velký problém pro poskytovatele služeb v cestovním ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtman pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Změnily se též formáty propagace; přechází se do online forem. Důležitou roli hrají sociální sítě a také influencer marketing. Liberecký kraj se proto přeorientoval z klasických forem prezentace na moderní způsoby. Pro rok 2022 se chystá řada komunikačních kampaní na online platformách, které se budou zaměřovat na zahraniční trhy: Německo, Polsko a země Beneluxu.

Tématem číslo jedna pro zahraničí je Křišťálové údolí, které se letos pomyslně otevře celému světu - velkou novinkou bude speciální letní akce nazvaná Crystal Valley Week. Pokračovat bude také projekt Skryté skvosty, který představuje méně známá místa kraje.

Další téma reaguje na silnou poptávku z německy mluvících zemí po putování po železnici - propagace se dočkají takzvané Železniční skvosty, zajímavá místa, k nimž lze dojet vlakem. Nebude chybět představení turistické Hřebenovky, osvěta na témata jak se chovat v přírodě či jakou obuv na hory a propagace českých hor a historických témat.

Propagaci turistických zajímavostí spravuje v rámci Krajského úřadu Libereckého kraje oddělení cestovního ruchu. To chystá také řadu novinek. „Bude spolupracovat s úspěšnými videotvůrci Honest Guide/ Kluci z Prahy, a to na videích v Lužických horách a Máchově kraji. V průběhu jara představí ambasadory Regionu Liberec a také jako první kraj v České republice spustí profil na sociální síti Tik Tok," přiblížila Květa Vinklátová.

Se zájmem se setkávají rovněž témata jednotlivých turistických regionů. Jizerské hory se v letošním roce zaměří na technické památky a významné osobnosti. Lužické hory posilují stěžejní téma sklářství, které plynule navazuje na fenomén pivovarnictví, protože pivo patří do skla. V Českém ráji hraje prim osobnost vévody Albrechta z Valdštejna, Máchův kraj představuje deset svých nejzajímavějších míst a láká gurmány. Nejvyšší české hory - Krkonoše - mají témat širokou paletu: od zážitkových jízd na Pojizerském Pacifiku přes putování po Krkonošské pivní stezce až po Pohádkové Krkonoše.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zima v Českém ráji nabízí lyžování, bruslení i výpravu do jeskyní
Prázdniny v kraji: dinosauři, čarovný les i hrdinové Čtyřlístku
Žádné aplikace ani navigace: kraj vydává tištěné průvodce s mapami
Loňské léto bylo slabší. Cestovní ruch zachraňovali domácí turisté
Zima v Jizerských horách: lyže, brusle, sáňky i nafukovací duše
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Rychlá jízda, únikovky i kryt v podzemí. V Liberci se pobaví (nejen) muži
Orloj, chrám, skaliska i výhledy. Vánoční čas vybízí k výletům
Liberecký kraj v TV: staré hospody, ukryté památky i cesty s karavanem
Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš
Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace