Led bude v Jablonci připravený od srpna

31.05.2023 10:55:21 | Autor: JF | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Led bude v Jablonci připravený od srpna

SPORT Jablonec, s.r.o., připravuje nákup nové rolby. Tu potřebuje ke kvalitní údržbě ledové plochy v městské zimní hale, kterou využívá jak hokejový klub, tak veřejnost. Nová sezona začíná už 1. srpna a cílem správce plochy je rozšířit hodiny veřejného bruslení.

I když sezona Městského zimního stadionu v Jablonci skončila v dubnu a venku panuje letní počasí, SPORT Jablonec, s. r. o., správce městských sportovišť, myslí na sezonu budoucí, jejíž začátek je plánován na 1. srpna. „Rozhodně nesedíme a nečekáme s rukama v klíně. Nyní probíhá na „zimáku" nezbytná údržba. V sobotu 15. července začnou finální přípravy na zaledování hrací plochy a k 1. srpnu chceme zimní stadion a ledovou plochu zprovoznit," říká Štěpán Matek, jednatel SPORT Jablonec, s. r. o., a dodává: „Aby se kvalita ledu ještě zvýšila, připravujeme v těchto dnech zadávací řízení pro výběr dodavatele nové rolby, kterou chceme zakoupit."

Než vyjedou první hokejisté na led, je třeba zkoordinovat harmonogram provozu zimního stadionu. Zde je třeba brát ohledy na hokejisty, kterým je stadion primárně určen. „Hokejistům se snažíme v plné míře vyjít vstříc, neboť jsme si vědomí, že výkonnostní sport na stadion patří. V rámci stále platné nájemní smlouvy z roku 2017 mají nárok na rezervaci hodin pro činnost hokejových týmu HC Jablonec. Na druhou stranu musíme zohlednit i jiné pronajímatele, jako jsou školy, tzv. hobíci a zejména veřejnost. Na základě těchto aspektů a potřeb chceme zefektivnit proces nájmu," upozorňuje Matek.

Jablonečtí radní mimo jiné zadali jednateli úkol rozšířit prostor pro veřejné bruslení, které by mělo být minimálně třikrát týdně a v delším časovém horizontu. „Oficiálně, a to prostřednictvím datové schránky, jsem 29. května informoval vedení HC Jablonec o tom, že na led mohou vyjet 1. srpna. Zároveň jsem je požádal, aby mi neprodleně předložilo požadavky na tréninkové a zápasové obsazení ledové plochy vzhledem k nové sezoně. Až data budeme mít, připravíme harmonogram obsazenosti zimního stadionu a stanovíme čas určený veřejnosti, školám i hobíkům," uzavírá Štěpán Matek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace