Led bude v Jablonci připravený od srpna

31.05.2023 10:55:21 | Autor: JF | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Led bude v Jablonci připravený od srpna

SPORT Jablonec, s.r.o., připravuje nákup nové rolby. Tu potřebuje ke kvalitní údržbě ledové plochy v městské zimní hale, kterou využívá jak hokejový klub, tak veřejnost. Nová sezona začíná už 1. srpna a cílem správce plochy je rozšířit hodiny veřejného bruslení.

I když sezona Městského zimního stadionu v Jablonci skončila v dubnu a venku panuje letní počasí, SPORT Jablonec, s. r. o., správce městských sportovišť, myslí na sezonu budoucí, jejíž začátek je plánován na 1. srpna. „Rozhodně nesedíme a nečekáme s rukama v klíně. Nyní probíhá na „zimáku" nezbytná údržba. V sobotu 15. července začnou finální přípravy na zaledování hrací plochy a k 1. srpnu chceme zimní stadion a ledovou plochu zprovoznit," říká Štěpán Matek, jednatel SPORT Jablonec, s. r. o., a dodává: „Aby se kvalita ledu ještě zvýšila, připravujeme v těchto dnech zadávací řízení pro výběr dodavatele nové rolby, kterou chceme zakoupit."

Než vyjedou první hokejisté na led, je třeba zkoordinovat harmonogram provozu zimního stadionu. Zde je třeba brát ohledy na hokejisty, kterým je stadion primárně určen. „Hokejistům se snažíme v plné míře vyjít vstříc, neboť jsme si vědomí, že výkonnostní sport na stadion patří. V rámci stále platné nájemní smlouvy z roku 2017 mají nárok na rezervaci hodin pro činnost hokejových týmu HC Jablonec. Na druhou stranu musíme zohlednit i jiné pronajímatele, jako jsou školy, tzv. hobíci a zejména veřejnost. Na základě těchto aspektů a potřeb chceme zefektivnit proces nájmu," upozorňuje Matek.

Jablonečtí radní mimo jiné zadali jednateli úkol rozšířit prostor pro veřejné bruslení, které by mělo být minimálně třikrát týdně a v delším časovém horizontu. „Oficiálně, a to prostřednictvím datové schránky, jsem 29. května informoval vedení HC Jablonec o tom, že na led mohou vyjet 1. srpna. Zároveň jsem je požádal, aby mi neprodleně předložilo požadavky na tréninkové a zápasové obsazení ledové plochy vzhledem k nové sezoně. Až data budeme mít, připravíme harmonogram obsazenosti zimního stadionu a stanovíme čas určený veřejnosti, školám i hobíkům," uzavírá Štěpán Matek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace