Lafatovi se v Olomouci líbí a daří
18.11.2012 22:01:00 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Zatímco Plzeň (s klikou či spíše s pomezním sudím) vyhrála v Liberci a Sparta s klikou (zřejmě po faulu) porazila jedním gólem Teplice stal se boj na Andrově stadionu v Olomouci zápasem o bronzové postavení v tabulce. Na hřišti se potkaly týmy, které v minulém kole propadly: Jablonec doma podlehl Mladé Boleslavi a Olomouc dostala nakládačku v Plzni.
Trenér Kotal poslal do zápasu tyto hráče - Valeš-Kysela (76. Vaněk), Beneš, Novák (50. Štochl), Jablonský - Kopic (64. Třešňá), Čížek, Loučka, Piták, Kovařík - Lafata.
Od prvních minut se hrál svižný fotbal, Jablonec vůbec nemyslel na pasivitu, ale pustil se do Olomouce docela zhurta. Za aktivitu byli hosté odměněni vedoucím gólem, byl parádní, dal ho kdo jiný než David Lafata (11. trefa v tomto ročníku), když zužitkoval skvělou přihrávku Tomáše Čížka. Po dvaceti minutách se však začali výrazně prosazovat domácí, hrálo se prakticky až do konce zápasu povětšinou na polovině Jablonce, ovšem ten vystavěl kvalitní čínskou zeď. Ne že by chtěl, ale rychlejšími domácími byl prostě na vlastní půlku přikován a i když měl některé pokusy se vymanit, účinnější ofenzívu brzdila tu pomalejší reakce hráčů a tradičně až neuvěřitelně zkažené přihrávky v situacích, kdy by s přesnou přihrávkou ligový hráč problém mít neměl.
Nejdůležitější minuty:
• 0:1 Lafata, když momentálně nejlepší střelec ligy zůstal před Zlámalem úplně sám a Čížkův centr poslal do brány stejně jako proti Slovákům !
• 45. Piták se po Kopicově centru dostal do šance, ale minul bránu
• 52. Valeš předvedl nevídaný reflex po Petrově trestném kopu, když navíc Ordošem tečovaný míč vyrazil, uf !
• 58. Kovařík se pustil do běžeckého souboje se Škerlem, vlétl až do vápna, ovšem domácí stoper mu neumožnil zamířit jinam než mimo bránu
• 72. Zlámal předvedl v domácí bráně totéž co Valeš v 52. a zlikvidoval skvělou hlavičku Beneše po rohovém kopu
• 81. Hubník se dostal do jedné z mála šancí, ale poslal míč hlavou naštěstí podél celé brány do autu
Ačkoli převaha domácích byla místy drtivá, jablonecká defenzíva byla pevná a do šancí Sigmu nepouštěla. Na stoperu hráli výborně Beneš ale i Novák, škoda jeho zranění, a tak si místo něho doslova zaskákal - a úspěšně - Štochl. Bilance na hřištích soupeřů je neuvěřitelná, ale bohužel, stejně neuvěřitelná bilance je i na place domácím. Jablonec je na bronzovém místě, tedy pohárovém, ale v dalším průběhu ligy to bude ještě mela. A zajímavá ! V posledním podzimním kole se na Střelnici představí Hradec Králové a v jeho dresu exjablonecký Milan Fukal. Už by to chtělo prolomit domácí prokletí a pak by bylo jisté, že se v zimě při pohledu do tabulky bude trénovat ve skvělé pohodě.
Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 0:1 (0:1)
Branka: 14. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Jiřík. ŽK: 4:4 (Vepřek, Janotka, Škerle, Ordoš - Kysela, Kopic, Valeš, Lafata). Diváků: 6150.
Olomouc: Zlámal - Janotka (75. Schulmeister), Dreksa, Škerle, Vepřek - Hořava, Pospíšil - Petr (79. Hubník), Ordoš, Navrátil - Klesnil (46. Doležal).
Jablonec: Valeš - Novák (50. Štochl), Beneš, Kysela (76. Vaněk), Jablonský - Loučka - Kopic (63. Třešňák), Čížek, Piták, Kovařík - Lafata.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Linka 112 slaví 22. výročí
Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připomíná i Liberecký kraj
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připadá letos na úterý 10. února 2026. Každoročně upozorňuje na význam bezpečného a odpovědného chování v online prostředí a připomíná, že internet je přirozenou součástí každodenního života dětí i dospělých. Jeho mezinárodním heslem je Společně pro lepší internet. Liberecký kraj se k tomuto dni dlouhodobě připojuje podporou aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování na internetu a rozvoj digitální gramotnosti dětí a žáků. Vnímá ho jako příležitost připomenout, že bezpečnost v online prostředí není jednorázové téma, ale součást každodenní výchovy a vzdělávání.
Nejnovější články
Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
Knihovnička Václava Havla je k dispozici v liberecké knihovně
Víkend s MP: rychlá jízda, otevřené dveře i nečekaný nákup
Nezaměstnanost v Libereckém kraji stoupla v lednu na 5,9 procenta
V Josefově Dole uvidíte absurdní komedii Mezi nebem a zemí
Nejčtenější články
10.02.: V Josefově Dole uvidíte absurdní komedii Mezi nebem a zemí
09.02.: Driftováním motorista poškodil lyžařské tratě v Josefově Dole
10.02.: Jablonecká MP chce pokračovat v prevenci. Požádá o dotace
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.