Kvalitní hokej Vlci ve třetí třetině zdramatizovali

05.12.2013 12:31:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na závěr domácí trilogie hostili Vlci další tým z čela tabulky, a to kolínské Kozly. Nepříliš početné obecenstvo vidělo zápas, který měl náboj i drama, řadu pěkných šancí i gólů, ale bohužel, bez bodů pro jablonecké hokejisty.

HC Vlci Jablonec - HC Kozli Kolín 2 : 5 (0:1, 2:2, 2:2)

V úvodní třetině domácí na úzkém kluzišti dělali Kozlům starosti a opticky si vytvářeli převahu. Po dvou minutách se sám před brankářem Sejpalem objevil Tondr, ale nedal. Pak akce střídala akci, hosté byli sice rychlejší, ale domácí jim zatím stačili. Hosté byli zpočátku i lepší v počtu střel na horní tyčku branky - 2x. Když už se zdálo, že třetina skončí bez branek, tak přihrávku mezi jablonecké beky dostal osmnáctiletý junior Marvánek a poslal Kozly do vedení.
Tak jak špatně Vlci skončili první třetinu, tak špatně začali i druhou. Po pár vteřinách neuhlídali křížnou přihrávku přes půl hřiště, kterou se hosté dostali do přečíslení a Mejzr nedal Jelínkovi šanci - 0:2. Smutné na tom je, že obě branky dostala druhá pětka, která by měla tým spíš podržet. Slabinou jabloneckých hokejistů bývá využívaní přesilovek, ale že ji kombinačně Vlci umí, to předvedli při první přesilovce, když neproměnil 3 - 4 šance, kdy soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Pak hosté ožili, ovládli hru, ale domácí odolávali bez ztráty kytičky. Hosté stále lépe bruslili, byli u všeho dřív, a také založili pěknou akci Hanzlem, který opět křížem nalezl Malého, jehož střelu stačil Jelínek vyrazit jen před sebe a Valášek dal pohodlně třetí gól. Po chvilce měl velkou šanci Vlků Mulač, ale z prostoru mezi kruhy se netrefil.
Nástup do třetí třetiny se Vlkům povedl. Přestávka přinesla domluvu trenérů i několik změn v sestavení útoků a výměnu obránce Pilaře a Peřinu. Jablonec hrál přesilovku a konečně se podařilo domácím snížit a autorem branky byl Abrahám, akce Šulc, Petrmichl - Abrahám trvala 5 vteřin. Pak deset minut nevěděli hosté kam dřív, domácí přidali na tvrdosti a vynutili si převahou, kterou využívá Bříška, krásnou střelu pod horní tyč. Hosté měli nahnáno, ale nebyli by to Vlci, aby nevyráběli chyby. Po třech minutách zatoužil Mrkvička vstřelit vyrovnávací gól, vydal se na výlet, ale puk mu Kozlové sebrali a v akci dva na jednoho vstřelili vítězný čtvrtý gól. To však nebylo vše, Brokeš za vlastní bránou vybojoval puk a vydal se před vlastní klec, ale byl podražen, což rozhodčí přehlédl. Hosté vydolovali puk a definitivně rozhodli - 2:5. To gólman Jelínek nevydržel a na konec zápasu pustil do branky Aleše Příhodu.
Nutno zdůraznit, že bez excelentního gólmana Kozlů Sejpala by tak úspěšní být nemuseli. Ten lapil téměř čtyřicet puků.
„Utkání bylo převážně vyrovnané, ale co je to platné, když mně tak připadá, že my jsme si přišli zahrát a oni vyhrát," řekl smutně trenér Vlků Jiří Kubsch.
Branky: 41. Abraham (Zeman, Liška), 51. Bříška (Petrmichl, Šulc) - 18. Marvánek (Barták, Ježek), 21. Mejzr (Malý, Valášek), 31. Valášek (Malý, Hanzl), 54. Malý (Valášek), 54. Šafránek (Jankovský, Šifta). Rozhodčí: Holínek - Beránek, Ledinský. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 0:2, 2:2. Diváci: 180.
HC Vlci Jablonec: Jelínek (54. Příhoda) - Petrmichl, Pilař (41. Peřina), Mrkvička, Čechura, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Liška, Stehno - Mulač, Brokeš, Vařech - připraveni: Krupička, Hloušek.