Krajští hasiči odstraňují škody po noční bouřce

17.02.2022 11:55:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Krajští hasiči odstraňují škody po noční bouřce

Aktualizace a doplnění fotek 18. 2.: Krajské operační středisko hasičů přijalo od čtvrtečních 6.00 necelou stovku nahlášených událostí ve spojitosti s vydanou výstrahou silného větru a deště. Hasiči vyjíždějí převážně k popadaným stromům, ale i k čerpání vody ze sklepů a k odstraňování překážek z koryt vodních toků.

Nejvíce událostí evidují hasiči v Pojizeří, jedná se převážně o popadané stromy, popřípadě o technické pomoci čerpání vody ze sklepů, či čištění propustků pro odtok vody. Na Českolipsku hasiči vyjížděli ke dvěma desítkám popadaných stromů, i na Jablonecku převládají události se stromy.

<br />Autor: Věra Bucharová V Jablonném v Podještědí, ulici Zahradní skončila na zemi plechová střecha objektu, která nevydržela nápor větru. V Lomnici nad Popelkou, ulici Jilemnická, řeší hasiči obdobný případ, kdy museli odstranit utržené plechy střechy a zbylé části zajistí proti dalšímu pádu.

V Bělé u Staré Paky se bouřka projevila vylitím vody z břehů řeky Olešky a říčky Tampelačky na cesty, pole, zahrádky u domů i na místní fotbalové hřiště. Fotogalerie Věry Bucharové zde!

V Liberci hasiči zasahují u událostí spojených s místními rozvodněnými toky, a to konkrétně v osmi případech. V současné chvíli čerpají vodu ze sklepů a zahrad, ze zatopeného areálu firmy.

Energetici hlásí hodně domácností bez proudu

Následky ranní bouřky v našem kraji K 8. hodině ranní evidují energetici v Královéhradeckém kraji 46 poruch na vedení vysokého napětí - 76 500 domácností bez energie, k nejpostiženějším oblastem v Královéhradeckém kraji patří Hradec Králové a okolí, Jičínsko směrem na Semily, Náchodsko, Trutnovsko a Rychnovsko. V Pardubickém kraji 16 poruch na vedení vysokého napětí 17 300 domácností bez energie, k nejpostiženějším oblastem v Pardubickém kraji patří Ústí nad Orlicí a okolí, Chrudimsko a Pardubicko. V Kraji Vysočina je šest poruch na vedení vysokého napětí, 4 800 domácností bez energie, nejvíce poruch je na Havlíčkobrodsku a Svitavsku.

„Poruchy způsobil velmi silný vítr, větve a stromy popadané do vedení. Na odstraňování intenzivně pracujeme, ale i naše čety musí dbát na bezpečnost, protože stále velmi silně fouká. Bohužel vítr se má uklidnit až zřejmě k večeru, takže předpokládáme další poruchy," uvedla tisková mluvčí ČEZ pro Východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková.

Doplnění 18. 2.:

72812/prev_1645181272_bourkavkraji17022022_1.jpg<br />Autor: HZS Libereckého kraje V mnoha obcích v Libereckém kraji hasiči rovněž prováděli monitoring. Tam, kde se místní toky rozvodnily, následně pomáhali s čerpáním vody ze zahrad u objektů a sklepních prostor domů.

„V souvislosti s nepříznivým počasím došlo i k několika dopravním nehodám, kdy vozidlo narazilo do již spadlého stromu na komunikaci nebo na něj strom spadl během jízdy. V obci Bradlecká Lhota narazil autobus do stromu, v obci Kořenov dále spadl strom na osobní automobil, který poškodil i střechu v blízkosti se nacházejícího objektu. Na některých místech v kraji zastavily popadané stromy i železniční dopravu. Nejvíce zasaženou oblastí bylo Semilsko s 102 případy, následovalo Liberecko (74 událostí) a Českolipsko (72 událostí), nejméně událostí řešili hasiči na Jablonecku, a to 38 případů," shrnula zastupující tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Eva Klímová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mezi Spálovem a Železným Brodem najel vlak do spadlého stromu
Na horách fouká ještě víc než jinde, na Sněžce proletěl orkán
Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aktualizují spolupráci města Jablonec a Muzea skla a bižuterie
Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace