Krajský přebor: Velké Hamry B i Železný Brod braly tři body

29.10.2021 11:28:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Železný Brod

Ve 13. kole krajského přeboru naplno bodovaly Velké Hamry B, které porazily 4:2 Lomnici nad Popelkou, ale také Železný Brod, jenž vyhrál ve Stráži pod Ralskem. Pouze Desná znovu ztratila prohrou doma s Novým Borem.

Velké Hamry B - Lomnice n. P. 4:2 (1:0)

Hosté jeli do Velkých Hamrů bez sedmi nemocných hráčů a jediným člověkem na střídání, takže bylo jasné, že favoritem je třetí celek tabulky. Domácí sice vedli už od 10. minuty, kdy se trefil Mihálik, ale poté se útoky Hamrů zastavovaly na brankáři Přibylovi nebo mířily mimo tyče branky. Drahoňovský z brejku mohl dokonce před poločasovou přestávkou vyrovnat, ale nemířil přesně. Předtím lomnický Vacek nastřelil tyč.

Na začátku druhé půle už byli domácí úspěšnější a jejich náskok navýšili na 3:0 Syrovátka a Fidra. V 77. minutě po trase Dlouhý, Lábek došel míč k Drahoňovskému, který snížil. V 81. minutě ale přišlo další domácí potvrzení z proměněné penalty Syrovátky. V 86. minutě po krásném uvolnění Vacka hlavou snížil Lábek na konečných 4:2.

„Věděli jsme, že bez sedmi hráčů to bude složitý, poločas o gól byl pro nás dobrý, ale pak už domácí rozhodli. K ideálu měla naše hra hodně daleko, ale výsledek 4:2 je ještě solidní, protože domácí mohli nastřílet snad deset gólů," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 10. Mihálik, 50. a 81. Syrovátka (druhá z pen.), 57. Fidra - 77. Drahoňovský, 86. Lábek. Rozhodčí: Oborník - Vlk, Hrneček, ŽK: 0:2. Diváků: 80. Velké Hamry B: Masařík - Váňa (87. Novák), Jeřábek (57. Řezníček), Syrovátka, Javůrek, Džmura, Hušek (62. Brožek), Fidra (87. Šedina), Mihálik, Macháček, Šťovíček. Lomnice: Přibyl - Košťák, Gaubman, Dlouhý, J. Veg - Fišar, Drusan, Lábek, V. Horáček  - Drahoňovský, Vacek.

Desná - Nový Bor 3:5 (1:2)

Utkání Desné s novým Borem bylo bohaté na góly, ale se šťastnějším koncem pro hosty, kteří po celé utkání vedli. Domácí jsou v tabulce stále předposlední a už pět bodů ztrácí na dvanácté Rovensko.

Branky: 14. a 75. V. Kořínek, 64. Sekanina - 6. Třešňák, 42. Konečný, 63. a 73. Verner, 71. Kubeš. Rozhodčí: Kadlec - Bahník, Jirák, ŽK: 1:1. Diváků: 80. Desná: Žanta - Schmied (79. Mejsnar), Kovář, Kopal (88. Doubek), P. Kořínek, Ježek, Štěpnička, Pfeifer, Sekanina, V. Kořínek, Šálek.

Stráž p. R. - Železný Brod 1:2 (1:1)

Vedení se ujali ve 39. minutě domácí po střele Mitáče, ale ještě do poločasu dokázal vyrovnat kapitán Brodu Tomáš Kotlár. Rozhodující branku vstřelil Kysela ve 48. minutě. Cenné tři body drží ve vyrovnané tabulce Železný Brod na solidní osmé příčce.

Branky: 39. Mitáč - 43. T. Kotlár, 48. Kysela. Rozhodčí: Zboroň - Mizera Václav, Šůma, ŽK: 6:2. Diváků: 87. Železný Brod: Čapek - Hyška, Rozkovec, M. Kotlár, Habr, Š. Makula (74. Drobný), T. Kotlár, Šimek (58. Musílek), Picek, Jelínek Kysela (67. Plhal).