Krajské policejní ředitelství nově povede Libor Špráchal

02.01.2023 21:20:39 | Autor: Jozef Bocán | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Krajské policejní ředitelství nově povede Libor Špráchal

Řízením Krajského ředitelství policie Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2023 pověřil policejní prezident genmjr. Martin Vondrášek dosavadního ředitele Územního odboru Hradec Králové plk. Libora Špráchala. Plukovníka Špráchala doporučila k ustanovení na místo ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje výběrová komise, jakožto vítěze výběrového řízení, které se uskutečnilo v průběhu prosince 2022.

„Plukovník Špráchal má veškeré předpoklady a dostatek zkušeností k tomu, aby byl úspěšným krajským ředitelem. Územní odbor, který dosud řídil, dosahoval pod jeho vedením výborných výsledků, jsem proto přesvědčen, že své zkušenosti dokáže bohatě uplatnit i v pozici krajského ředitele a já mu přeji mnoho úspěchů," uvedl k pověření nového ředitele policejní prezident genmjr. Martin Vondrášek, který plk. Libora Špráchala 2. ledna v Liberci uvedl do funkce.

Jmenování nového krajského policejního ředitele Libora Špráchala<br />Autor: Archiv Policie ČR K definitivnímu ustanovení do funkce krajského policejního ředitele v současné době chybí pouze získání příslušného osvědčení fyzické osoby pro přístup k utajované informaci na stupeň utajení „Tajné". Lhůta pro bezpečnostní řízení je v tomto případě zákonem stanovena na šest měsíců.

Pozice ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje byla uvolněna ke konci roku poté, co v průběhu roku dosáhl věku 65 let dosavadní ředitel plk. Ondřej Musil. S ním se policejní prezident v minulých týdnech v Liberci osobně a oficiálně rozloučil, přičemž mu poděkoval za vše, co pro občany České republiky a Policii ČR v průběhu své třicetileté služby vykonal. „Pan ředitel Musil spojil s Libereckou policií celý svůj služební život, jeho osobní nasazení a věrnost, kterou liberecké policii každodenně prokazoval, jsou obdivuhodným příkladem pro řadu kolegů. Za veškerou odvedenou práci si zaslouží to nejupřímnější poděkování a uznání," uvedl u příležitosti rozloučení s plk. Musilem policejní prezident.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policejní ředitel Ondřej Musil končí ve funkci. Od kraje obdržel medaili
Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost
Krajští policisté převzali nová služební vozidla
Novým ředitelem policie Libereckého kraje je jmenován Ondřej Musil

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu
Jablonec úspěšně investuje do svého rozvoje
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace