Kraj vyhlásí další kotlíkové dotace. Žádosti se přijímají od 3. dubna

08.02.2017 18:33:35 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj vyhlásí další kotlíkové dotace. Žádosti se přijímají od 3. dubna

Vyhlášení druhé výzvy kotlíkových dotací v Libereckém kraji schválila na úterním jednání rada kraje. Oproti prvnímu kolu jsou finanční prostředky určeny na pořízení tepelného čerpadla nebo kotle výhradně na biomasu. Program bude definitivně vyhlášen po schválení zastupitelstvem od 1. března 2017, přičemž žádosti budou na podatelně krajského úřadu přijímány od 3. dubna 2017.

„Jedná se o navýšení původní alokace, kde bylo pro žadatele 135 mil. Kč. Tato částka je v současné době vyčerpána, ale projekty zatím ještě přijímáme do takzvaného zásobníku. V tomto programu, v rámci druhé výzvy, budeme mít pro žadatele z Libereckého kraje k dispozici 14 040 000 korun," řekla Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

O kotlíkovou dotaci může požádat vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu na území Libereckého kraje, který je vytápěn převážně kotlem na tuhá paliva s ručním přikládáním.

„Oproti první výzvě jsou trochu pozměněné podmínky. Dotace je určena na pořízení nového zdroje tepla s obnovitelným zdrojem energie. To znamená na pořízení tepelného čerpadla nebo kotle výhradně na biomasu. Ostatní změny se týkají hlavně zjednodušení příloh, ale to vše vyplývá ze zkušeností z první výzvy," dodává radní.

Žadatel může na svůj projekt získat maximálně 80 % z 150 000 Kč, tedy 120 000 Kč. V případě, že je výměna kotle realizována v obci, která byla Střednědobou strategií ochrany ovzduší označena jako prioritní, bude výše podpory navýšena o 5 %. Jedná se o Cvikov, Kamenický Šenov, Nový Bor, Skalici u České Lípy, Chotovice, Okrouhlou, Českou Lípu, Doksy, Mimoň, Liberec, Stráž nad Nisou, Ohrazenice a Turnov.

Program bude vyhlášen 1. března 2017. Žádosti budou na podatelně krajského úřadu přijímány od 3. 4. 2017 (7:00 hodin) do 14. 7. 2017 (15:00 hodin) nebo do dne, kdy celková výše alokovaných prostředků bude vyčerpána a odbor regionálního rozvoje a evropských projektů ukončí příjem žádostí. Také v rámci druhé výzvy se opět počítá s tvorbou zásobníku projektů pro případy, kdy žadatelé od realizace projektu odstoupí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji
Peníze určené na kotlíkové dotace jsou již rozděleny
V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů
Liberecký kraj občanům na kotlíkové dotace rozdělí celkem 135 milionů

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace