Kraj přispěje na modernizaci Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém

24.10.2021 10:35:46 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj přispěje na modernizaci Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání odsouhlasila poskytnutí dotace na projekt železobetonové konstrukce nového pavilonu E Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Liberecký kraj podpoří částkou ve výši 4 miliony korun část z prováděné přístavby a modernizace tohoto ústavu, která začala už v roce 2018.

„Dotaci schválilo krajské zastupitelstvo již v roce 2017. Stavět se mělo začít v letech 2018-2019, a to za předpokladu, že město obdrží dotaci z Ministerstva zdravotnictví České republiky. Ministerstvo ale registraci akce zrušilo, město proto o ni začalo usilovat znovu. V původně plánovaném termínu se tak projekt neuskutečnil," uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

Mezitím město ze svého rozpočtu zaplatilo několik dílčích částí projektu. Jednalo se například o vybudování dvou operačních sálů s „dospávacími" pokoji v pavilonu A, nové parkoviště či pořízení náhradního zdroje elektrické energie - vše v celkové hodnotě více než 10 000 000 korun.

Vloni Ministerstvo zdravotnictví vydalo novou registraci akce a v květnu letošního roku rozhodlo o dotaci. Město Vysoké nad Jizerou obdrželo příspěvek ve výši 57 777 164,14 korun. Celkové náklady samotné stavby činí 69 967 477,80 korun bez DPH.

Liberecký kraj poskytne čtyřmilionovou dotaci konkrétně na dílčí projekt výstavby nového pavilonu E. „Současný lůžkový pavilon je zastaralý a neodpovídá běžným standardům. V novém pavilonu bude v rámci probíhající investiční akce umístěno lůžkové oddělení. Část toho původního bude následně přeměněna na prostory pro rehabilitaci," doplnil Vladimír Richter.

„Liberecký kraj podporuje nemocnice napříč regionem. Příkladem je třeba nedávný majetkový vstup do jilemnického zdravotnického zařízení, který přinese podporu investic ve výší přesahující 187 milion korun," dodal Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ministr zdravotnictví přislíbil nemocnici ve Vysokém podporu
Kraj podpoří projekt modernizace Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém
Vysocká nemocnice získala unikátní aparát
Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie završil 40. výročí založení
Obrazem: Oslava 40 let Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace