Vysocká nemocnice získala unikátní aparát

23.05.2017 07:54:38 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Vysocká nemocnice získala unikátní aparát

Unikátní aparát získali lékaři v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou díky Nadačnímu fondu Kapka naděje. Aparát CUBE-FIX pomáhá při léčbě vrozené vady ruky - srostlých prstů formou postupného oddalování jejich kostí.

Prvním pacientem zdejší nemocnice, a v České republice vůbec, při léčbě jehož rukou byl aparát využit, je osmiletý Jan z Moravy. V pondělí 22. května dopoledne proběhlo slavnostní předání přístroje z rukou ředitelky Nadačního Fondu Kapka naděje Elen Švarcové.

Aparát CUBE-FIX umožní zvládnout dosud neřešitelné situace. „Vytvořením více prstů zajistíme u postižených dětí lepší úchop a sebeobsluhu. Přístroj se již minimálně pět let úspěšně používá v zemích západní Evropy, v České republice dosud nebyl aplikován. Rádi bychom jej využívali v našem ústavu, kde máme díky specializaci s řešením vrozených vývojových vad velké zkušenosti. CUBE-FIX je aparát, pomocí něhož můžeme od sebe odtahovat srostlé prsty ruky. Tato vrozená vada má mnoho druhů a stupňů. Na našem pracovišti řešíme nejtěžší problémy, jako jsou kostní srostlice konečných článků prstů," uvedla MUDr. Alena Schmoranzová, primářka vysockého Ústavu chirurgie ruky, která je v jedné osobě i vedoucí lékařkou poradny pro vrozené vývojové vady.

Nadační Fond Kapka Naděje nedaroval do Vysokého první přístroj. Dříve již byly získány speciální vrtačka s pilkou a frézkou na extrémně malé kosti, mikronástroje a ultrazvuk na hledání nervů. Zástupci nadace kromě samotného Honzíka navštívili i ostatní malé pacienty nemocnice a obdarovali je drobnými dárky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 49 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace