Kraj přispěje 34 milionů korun na modernizaci stadionu v Bedřichově

12.02.2024 20:20:47 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov

Kraj přispěje 34 milionů korun na modernizaci stadionu v Bedřichově

Budova s důstojným zázemím pro běžkaře, prodloužení zasněžovacího systému až k rozcestí U Buku a vznik čtyřkilometrového okruhu využitelného pro tréninky dětí i rekreační běžkaře. To je cílem modernizace stadionu v Bedřichově. Náklady se odhadují na 113 milionů korun včetně DPH. Liberecký kraj projekt finančně podpoří 34 miliony korun. Zavázal se k tomu v memorandu, jenž podepsal v neděli 11. února v Hotelu Královka s dalšími signatáři - obcí Bedřichov, Svazem lyžařů České republiky, Jizerskou, o.p.s. a SKI KLUBem JIZERSKÁ PADESÁTKA, z.s.

„Sportovní stadion v Bedřichově není jen o Jizerské 50. Naším dlouhodobým záměrem je, aby areál mohli využívat i rekreační běžci, mládež či pořadatelé menších závodů. Proto jsme se rozhodli podpořit modernizaci stadionu, jejíž součástí bude i zasněžování lyžařských tratí až k rozcestí U Buku. Přispějeme na to z rozpočtu 34 miliony korun," uvedl hejtman Martin Půta. „Již v roce 2019 jsme například přispěli 5 milionů korun do zasněžovacího systému pro tamní stadion. Stavba tehdy vyšla celkově včetně projektové přípravy na 6,7 milionu korun. Areál je významnou turistickou destinací a hlavním nástupním místem na Jizerskou magistrálu. Pracovat na jeho neustálém vylepšování je proto nevyhnutelné."

Náklady na modernizaci odhaduje obec Bedřichov na 113 milionů korun včetně DPH, financovaní ze strany kraje by tedy mělo tvořit 30 % celkových výdajů. „Dokončení projektu je ale závislé na získání dotace z Národní sportovní agentury, o kterou budeme teprve žádat. Pokud ji získáme, stavbu bychom mohli zahájit příští rok. Letos na jaře bychom chtěli obdržet stavební povolení," dodal Petr Holub, starosta obce Bedřichov.

Podpis memoranda na modernizaci stadionu v Bedřichově<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Díky prodloužení zasněžovacího systému od stadionu k rozcestí U Buku by měl vzniknout čtyřkilometrový okruh využitelný pro tréninky dětí i rekreační běžkaře. Dosud je provoz lyžařské magistrály plně závislý na přírodním sněhu a část od stadionu k rozcestí patří mezi první místa, jež v zimě bývají při oteplení nesjízdná kvůli nedostatku sněhu. To je patrné i nyní, kdy běžkaři mohou využívat jen bedřichovský stadion pokrytý technickým sněhem. Dál k rozcestí je magistrála v důsledku oblevy a deště beze sněhu.

„Bedřichov je jedním ze zásadních regionálních center běžeckého lyžování u nás. Je skvělé, že se ho kraj rozhodl takto významně finančně podpořit. Při zimách posledních let je čím dál potřebnější budovat řádné zázemí a technické zabezpečení, aby bylo v současných podmínkách vůbec možné lyžovat. Proto je pro nás infrastruktura klíčovým tématem, které intenzivně řešíme na úrovni krajů, obcí, státních i soukromých subjektů i s Národní sportovní agenturou, a to například v otázce dotačního programu NSA Standardizovaná infrastruktura, který v současnosti bohužel funguje pouze ve variantě pro letní sporty," doplnil Aleš Vaněk, člen výkonného výboru Svazu lyžařů České republiky. „Bedřichov je rovněž součástí našeho projektu Bílá stopa 2030, jenž vychází z důkladné analýzy současného stavu areálů a má za cíl do roku 2030 vytvořit autorizovanou síť infrastruktury pro běžecké lyžování, která bude splňovat standardy pro potřeby všech kategorií sportovců. Jedním z prvních výsledků je zbrusu nový grantový program Nadace ČEZ určený speciálně pro úpravu běžeckých a turistických tras, jehož první kolo proběhlo na přelomu roku."

Memorandum o podpoře modernizace stadionu v Bedřichově, jak zní oficiální název dokumentu, podepsaly 11. února 2024 v Hotelu Královka jmenovitě Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Petr Holub, starosta obce Bedřichov, Aleš Vaněk, člen výkonného výboru Svazu lyžařů České republiky, Martin Kunc, ředitel Jizerské, o.p.s., a Martin Koucký, předseda SKI KLUBu JIZERSKÁ PADESÁTKA, z.s.

Celé znění memoranda naleznou zájemci v příloze.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiči již mohou využívat infosystém o stavu dopravy v Bedřichově
MHD přes zimu navyšuje víkendové spojů do Jizerských hor
Kraj vybral firmu pro systém informující o dopravě v Bedřichově
Kraj ve spolupráci s Bedřichovem chystá infosystém o tamní dopravě
Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
Do Bedřichova bude jezdit víc víkendových spojů do konce března
Parkoviště v Bedřichově jsou plně obsazená, policie uzavřela silnice
VIDEO: V Bedřichově se naplno zasněžuje, začíná zimní sezona
Video: Přeplněná parkoviště a doprava v Bedřichově v sobotu 26. ledna

Diskutujte s námi

Ke stažení

Memorandum o podpoře modernizace stadionu v Bedřichově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!

Na světě je nová Strategie rozvoje cestovního ruchu ve městě Turnov 2030. Rozhodně to není plán na to, jak turisty více naplnit Český ráj! Je to vize rozvoje cestovního ruchu přímo v Turnově, a to s ohledem na priority místních obyvatel i podnikatelů a s cílem stabilního udržitelného rozvoje důležitého odvětví města v srdci Českého ráje. Více podrobností

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
FOTO: U všeho byl Čanturišvili
Zloděj se v Jablonci dostává do bytu pod záminkou odečtu vodoměru
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

21.07.: Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
19.07.: FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace