Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun

19.05.2020 10:27:21 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun

Miliony korun ze svého rozpočtu podpoří Liberecký kraj oblast výzkumu, vývoje a inovací prostřednictvím Regionálního inovačního programu. Jde o jeden z programů Dotačního fondu Libereckého kraje, který se vyhlašuje už od roku 2011.

„O tyto dotace je každoročně velký zájem. Pro letošek je na ně v krajském rozpočtu vyčleněna částka 2 700 000 korun," uvedl Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Kraj, jako již tradičně, opět poskytuje inovační, startovací a technologické vouchery. Prvně jmenované mají za cíl podpořit navázání spolupráce mezi regionálními podnikateli a vysokými školami či výzkumnými institucemi v celé zemi. „V Libereckém kraji se inovační infrastruktura neustále rozšiřuje a proto má spolupráce mezi podnikatelskou a výzkumnou sférou stále větší význam," doplnil Kříž.

Startovací vouchery mají pomoci nastartovat rozvoj zajímavých podnikatelských aktivit, které se zabývají inovacemi a doplní to, čemu se v kraji věnují podnikatelský inkubátor Lipo.ink, Student Business Club a různé programy specializovaných neziskových organizací či škol, jež se zaměřují na pomoc začínajícím podnikatelům s uskutečněním jejich business plánů.

Technologické vouchery jsou pak určeny k ověření technologických či technických řešení a k otestování výsledků výzkumu v praxi před uvedením na trh.

Předkládat žádosti mohou podnikatelské subjekty, které mají sídlo nebo provozovnu na území Libereckého kraje, od 1. 5. do 17. 6. „Maximální výše dotace činí dvě stě tisíc korun a výše dotační podpory je sedmdesát procent z celkových způsobilých výdajů projektu," informoval Kříž.

Podrobné informace jsou na webových stránkách kraje pod odkazem https://dotace.kraj-lbc.cz/regionalni-rozvoj/regionalni-rozvoj-2-2-regionalni-inovacni-program-d453425.htm. Dozvědět se více mohou zájemci také přímo na odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje, kde také lze konzultovat projektové záměry.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dešťová voda z Betlémské kaple je na ulici pitná. Díky nanofiltru z TUL
Studentka TUL vytvořila alternativní oblečení pro české olympioniky
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
Studenti strojní fakulty TUL představili třetí formuli, má jméno Anička
Robot z liberecké univerzity má pomoci s dekontaminací reaktorů
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Obrazem: Vedoucí FC Pěnčín přehrál pátou Chrastavu
14.04.: Obrazem: V divizním derby zvítězily Velké Hamry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace