Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

08.02.2020 17:27:16 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Rádlo,Jablonec nad Nisou

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic.

„Na konci března letošního roku by měla být během rekonstrukce Rádelského mlýna kompletně uzavřena státní silnice I/65, což ochromí dopravu až do léta roku 2022. Žádáme proto v oficiálním stanovisku, aby stavební práce probíhaly ve dvousměnném provozu v režimu 16 hodin a 7 dní v týdnu. Chceme všemi dostupnými prostředky dobu uzavírky zkrátit. Ani objízdné trasy nezvolilo Ředitelství silnic a dálnic České republiky zrovna šťastně. Budeme proto usilovat o osazení zákazových značek na silnicích II. a III. tříd, aby tranzit tyto komunikace nezatěžoval. Z tohoto důvodu bych rád projednal možné návrhy a další postup se starosty dotčených obcí, Krajskou správou silnic Libereckého kraje a samozřejmě i s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky," uvedl hejtman Martin Půta.

Kromě zásadního nesouhlasu s navrženou dobou uzavírky a objízdnými trasami, kraj ve svém stanovisku požaduje osadit zákazovými značkami krajské komunikace, po kterých nebudou značeny objízdné trasy, a po Policii České republiky také kontrolu dodržování dopravních omezení.

„Značit jiné objízdné trasy Ředitelství silnic a dálnic České republiky nechtělo. Doba plánované rekonstrukce je pro nás a všechny řidiče neúnosně dlouhá. V případě přerušení stavebních prací v zimním období navíc hrozí, že se termín dokončení ještě posune, a to jako kraj v žádném případě nehodláme akceptovat," uzavřel Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

ŘSD se rozhodlo pro velkou úpravu křižovatky Rádelský mlýn za více než 400 milionů korun. Křížení silnic I/35 a I/65 má být po modernizaci bezpečnější než dosud. Podle aktuálního návrhu ŘSD rekonstrukce potrvá 854 pracovních dnů a začne od 2. března 2020 částečným omezením provozu na silnici I/35 v úseku Liberec - Hodkovice nad Mohelkou a úplným uzavřením sjezdu a nájezdu na silnici I/65 směr Jablonec nad Nisou od 30. března 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února
Příprava na rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn omezí dopravu
Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Z Jablonce do Dolní Černé Studnice pojedou řidiči po novém
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aktualizují spolupráci města Jablonec a Muzea skla a bižuterie
Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace