KP: Jabloneček si po debaklu spravil chuť bodem v Pěnčíně

17.04.2011 20:00:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

S úkolem odčinit výpadek z Višňové přijeli fotbalisté Jablonečku na hřiště do Pěnčína. Do sestavy celku krajského přeboru se vrátili bratři Brožové a v útoku se představila nová akvizice - Miroslav Šmíd. Změny zřejmě mužstvu prospěly a výsledkem je zisk bodu za remízu.

Pěnčín - Jablonec n. J. 1:1 (0:0)

Hrálo se na těžkém podmáčeném terénu, který kombinační hře nepřál. Do první šance se dostali domácí - po rohovém kopu hlavičkoval volný Balásek mimo branku. O chvilku později po brejku a centru Šmída zcela osamocený Braun v malém čtverci hlavičkoval trestuhodně vedle. Pěnčín měl poté více ze hry, ale nebezpečně zakončil pouze jednou po trestném kopu. To střela jednoho z domácích hráčů mířila do horního rohu, avšak pozorný Farský bravurně míč vytáhl na roh. Jablonečtí hrozili rychlými kontry a po jednom z nich se Vrána uvolnil v šestnáctce Pěnčína, ale v gólové situaci nedokázal překonat Pivrnce. Na samém konci poločasu ještě hlavičkoval L. Brož těsně nad břevno a po sklepnutí Bulíře vypálil prudký projektil Braun, ovšem brankář Pivrnec robinsonádou vyškrábl míč do bezpečí.

Ve druhé půli se oba týmy snažily dostat do vedení, ale defenzivy pracovaly spolehlivě. Pohnout skóre se podařilo v 61. minutě Pěnčínu. Po autu vyhráli domácí souboj a Chlomek z dvaceti metrů krásně obstřelil Farského. Po čtyřech minutách bylo vyrovnáno. Z pětadvaceti metrů se po faulu na Brože trefil přes zeď Braun a srovnal stav na 1:1. Pěnčín se snažil opět strhnout vedení na svou stranu, ale jejich největší šanci vyřešil včasným zákrokem Farský. Na druhé straně Vránova střela z rohu velkého vápna jen těsně minula pravý horní roh branky Pivrnce. Výsledkem tak byla remíza , která odpovídá i průběhu zápasu.

Branky: 61. Chlomek - 65. Braun. Rozhodčí: Ujka, Milner, Ouředník, ŽK: 2:0. Diváků: 70. Jablonec n. J.: Farský - L. Brož, A. Brož, Nechanský, Veg - Hrbek (66. Holman), Braun, Vrána, J. Brož - Šmíd (75. Ďoubalík), Bulíř (86. Šorejs).

Železný Brod - FKP Turnov B 1:1 (1:0)

Hosté si vytvořili víc šancí. Už ve 13. minutě šel Jaček sám ze strany, ale netrefil míč ideálně. Krásný balon poté předložil Šteffan Zdražilovi, ale tomu chyběl při střele důraz. Domácí zaútočili z protiútoku a odrazem míče od tyče využili svou první šanci v zápase - 1:0. Herně turnovská rezerva domácí přehrávala, ale akcím chyběla finální přihrávka. V 81. minutě se dočkali alespoň vyrovnání, když Lhoták, krátce předtím poslaný do hry, dloubáčkem přehodil domácího gólmana.

Branky: 26. Burkoň - 81. Lhoták. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 2:2. Diváků: 60.

Sestava Ž. Brod: Kopal - Maryško, Kovář, Berka, Novotný - Javůrek, Hartl, Hadač, Burkoň, Král, Linka. na střídání: Kameník, Vozka, Paldus, Mařík, Kordík.

Sestava FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Nahodil, Matoušek, Votoček - J. Škréta, Vondráček, D. Škréta (75. Lhoták), Zdražil - Jaček, Smolný.