Košťálov nedokázal zastavit rozjeté Hamry

24.10.2010 10:50:22 | Autor: David Průcha ml. | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry

Ve 12. kole fotbalové I.A třídy porazily Velké Hamry Košťálov těsně 1:0, když jedinou branku utkání dal v 80. minutě Prousek ml.

FK Velké Hamry - FK Košťálov 1:0 (0:0)

Barevné babí léto a snesitelnou teplotu kazil silný a studený vítr, který se snažil ovlivnit velice zajímavou bitvu mezi Velkými Hamry a Košťálovem. A bitva to byla vskutku se vším všudy. Tvrdá hra z obou stran byla rozhodčím Horáčkem připuštěna a nebylo to vůbec na škodu. Hra krásně plynula a fotbal jako přesýpací hodiny se musel líbit asi 80 domácím fandům. Ti po konečném hvizdu museli domů odcházet velice spokojeni.

Hosté Hamry řádně trápili

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům. Rychle kombinovali a jejich pohyb Hamry těžko zachytávaly. Gólovku přinesla hned 8. minuta, kdy se po výměně míče na jeden dotek uvolnili Zboroň s Holcem. Na druhého jmenovaného zívala prázdná brána, ale Urbanec stačil střelu zblokovat na roh. Ale hned z rohu vyplynula další nebezpečná situace. Vysoký Cerman hlavičkoval o kousek nad, než by Košťálov potřeboval. Na to Hamry zareagovaly po centru Pešata zprava akrobatickým zakončením Bursy, jenž v těžké situaci poslal balon také nad branku. 16. minuta - totožná šance hlavou opět Cermana a opět po rohu exekutora Janaty. Janata, zároveň kapitán, produkoval po celý zápas vynikající centry, po kterých si hosté vyprodukovali nejvíce šancí. Tuto druhou, ostřejší hlavičku musel už Miček vyrážet do bezpečí. Hamry postupně vyrovnaly hru a druhá polovina prvního poločasu byla vedena z obou stran v poklidu a defenziva obou mužstev pracovala dobře. Přesto si největší šanci schoval Košťálov až na kraj poločasu. V minutě 44. opět roh a tentokráte náhodně odražený balon na nohu Holce. Ten v rychlosti orazítkoval břevno hamrovské svatyně. Poločas skončil bez branek.

Vydařené střídání trenéra Mařase

Druhou půli odstartoval diskutabilní moment. Ve 47. minutě, kdo jiný, než Janata, poslal balon z trestného kopu do vápna, kde byl podle hostujících hráčů i lavičky stažen Holec. Sudí jejich proseb nevyslyšel a nechal hru pokračovat. Převaha Košťálova kulminovala v 52. minutě samostatným nájezdem, který neproměnil Sádek. David Miček skvělým vyběhnutím vykryl střelci úhel. Tenhle moment jakoby spustil lavinu šancí na druhé straně a drtivou ofenzivu domácích. V 57. minutě cpal před bránu balon Urbanec, Průcha jen vyrazil před sebe a před Jakubem Mičkem se všechno otevřelo. Míč však netrefil ideálně, a ten skončil vysoko nad. Hned za dvě minuty neproměnil snad tisíciprocentní příležitost Urbanec. Na levé straně grandiózním způsobem vymotal Mihálik dva obránce a skvostným centrem vybídl haurovského beka ke skórování. Jelikož Průcha míč podběhl, měl střelec branku naprosto prázdnou, ale balon špatně trefil, a ten skončil úplně na druhé straně v náruči Průchy. 72. minuta přinesla další obrovskou příležitost. Tomeš přetlačil na vápně snad tři hráče Košťálova a předložil na zlatém podnosu míč Pešatovi. Pešat tváří v tvář slávou pohrdl a Průcha mu šanci zmařil. Když se zdálo, že utkání spěje k zasloužené remíze, mistrné střídání hamrovského trenéra Mařase vše rozhodlo. Vladimír Prousek mladší byl na hřišti možná jen 30 vteřin a hned vstřelil gól. Po dlouhém balonu si nestihl míč sebrat ze země brankář Průcha, ačkoliv k tomu měl více času, důrazný Prousek mu však míč vyfoukl a do prázdné brány připsal Hamrům na konto další tři body. Obrovskou euforii museli domácí ještě na chvilku odložit, jelikož Janata nepřetržitě zásoboval své kolegy nadýchanými centry. Ty však domácí obrana v téhle fázi bravurně uhlídala a Hamry opět zvítězily.

Branky: 80. Prousek Vl. ml.

Velké Hamrů: Miček D. - Urbanec, Prousek L., Zajíček, Jiřikovský - Bursa (79. Prousek Vl. ml.) Pešat L., Kobr, Mihálik - Tomeš, Miček J. (87. Kavan D.)

Košťálova: Průcha , Fejfar, Klazar, Kašpar, Móro(82. Vodrážka), Grafek, Holec, Cerman, Zboroň, Sádek, Janata