Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

22.05.2024 08:29:59 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Již páté video natočili v Libereckém kraji Janek Rubeš a Honza Mikulka - pražská dvojice, která působí na youtubových kanálech Kluci z Prahy a Honest Guide. Tito mladí tvůrci v minulosti zavítali do Krkonoš, Lužických hor, Jizerských hor a Máchova kraje, tentokrát zamířili do Českého ráje. Prostřednictvím videí se snaží turisty zábavnou formou vzdělávat a inspirovat.

Ve videu se youtubeři zaměřili na poznávání tohoto regionu mimo hlavní sezonu a v týdnu. Díky tomu se jim Český ráj nabídl zcela bez turistů. V jejich hledáčku nesměla chybět unikátní rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou nebo snad ještě unikátnější Cimrmanova nejnižší rozhledna u Nouzova. Dvojice si vyzkoušela i prototyp Cimrmanova dalekohledu nebo šlapací telefon.

„Využíváme nejrůznější způsoby, jak přilákat potenciální návštěvníky do zajímavých míst našeho kraje mimo hlavní turistickou sezónu, kdy jsou některé lokality přetížené," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kluci z Prahy obdrželi pozvání také do Železného Brodu, kde se nachází Muzeum socialistických vozů. Nově rozšířená expozice prezentuje komplexní průřez od motocyklů přes osobní auta až po nákladní vozy z mnoha zemí nejen východní Evropy. V seznamu navštívených míst nesmělo chybět také Hruboskalsko a skalní hrad Pantheon. V Turnově Kluky z Prahy zaujala horolezecká expozice v Muzeu Českého ráje či možnost zjistit, jak vlastně vypadá největší český granát.

Natočená videa jsou ke zhlédnutí na youtubových kanálech Kluci z Prahy i Honest Guide. Řada dalších jarních a letních tipů se nalézá také na facebookovém profilu REGION LIBEREC. Zajímavé možnosti nabízí taktéž profil Český ráj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Po Krkonoších a Lužických horách zamířili Kluci z Prahy do Jizerek
Kluci z Prahy opustili YouTube a vyrazili na výlet do Lužických hor
Liberecký kraj láká na zajímavá místa, chce se představit i na Tik Toku
Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace