Kdokoli může dělat cokoli vyprodalo a pobavilo divadlo
03.06.2019 20:09:59 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Že Kdokoli může dělat cokoli bylo Betty McDonaldové jasné vždycky. A tak si sedla a napsala román, který si ihned získal svoji popularitu. S humorem sobě vlastním v něm Betty popisuje neradostné období uprostřed hospodářské krize tak, jako by to byla hra, během níž se hráči (běžní lidé) budou od začátku do konce hlavně bavit.
Já sama znám humoristické dílo Betty McDonaldové do puntíku a po jejích knihách sahám opakovaně a hlavně ve chvílích, kdy je mi smutno. A ony vždycky zaberou. O to větší bylo mé očekávání, když jsem se dozvěděla, že do Jablonce míří Divadlo Ungelt, které veze dramatizaci Bettyina románu v režii Petera Gábora. A tak se na prknech místního kulturního stánku sešli Jitka Smutná, Tereza Kostková, Máša Málková, Eva Josefíková, Jiří Hána a Jaromír Nosek a společně rozehráli příběh jedné pospolu držící rodiny s podnikavou sestrou a svéráznou maminkou. To se pak dá zvládnout i starost o dvě děti, absence kvalifikace a hospodářská krize? Nad ní můžete klidně mávnout rukou.
Jak jsem říkala, měla jsem obavy, aby se Ungeltu podařilo uchopit román za správný konec a teď dodám, mohla jsem být v klidu. Z díla vytěžili, co se dalo, všechny hlavní vtipné momenty z pódia zazněly tak, aby vynikla charakteristika jednotlivých postav, herecké obsazení se ukázalo jako velmi šťastné a vedle skvělých dam se neztratil fenomenální Jiří Hána. A co je hlavní, Peteru Gáborovi se podařilo zachovat jakousi lehkost, švih a dobrou náladu, která dělá příběhy Betty McDonaldové tak typickými.
A tak jsme se ve vyprodaném divadle večerem všichni prosmáli a nelze nesouhlasit s paní Zdeňkou z Jablonce, která se foyer hlasitě pronesla: „Na přehradě jsem si z prvního pořádného slunce spálila záda a myslela si, že divadlo tentokrát vynechám. Ještě, že jsem šla, záda mě už nebolí, zato pusa a bránice jo. Celou dobu jsem se totiž smála nahlas." A tak, pokud chcete vidět chytře zábavnou letní komedii, je právě ´Kdokoli může dělat cokoli´ pro vás tím pravým.
Související články
Program Městského divadla Jablonec v červnu
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků
Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
Jizerská 50 přináší změny v MHD
V sobotu 31. ledna a v neděli 1. února budou spoje linky č. 101 končit v zastávce Bedřichov, centrální parkoviště. Úsek Bedřichov, centrální parkoviště - Bedřichov, Maliník otočka tak nebudou obsloužené. Veškeré informace k závodům jsou na https://jiz50.cz/
Nejnovější články
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Nejčtenější články
29.01.: MP Jablonec: Trenky v mrazu, alkohol v sauně i noční drama
30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
29.01.: ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.