Juniorka Veronika Grusová má čtyři medaile z mistrovství ČR plavců

28.04.2022 17:55:43 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Juniorka Veronika Grusová má čtyři medaile z mistrovství ČR plavců

O uplynulém víkendu se uskutečnilo třídenní juniorské mistrovství ČR ve Zlíně za účasti mladých jabloneckých plavců TJ Bižuterie. Na šampionát se kvalifikovalo úctyhodných 428 plavců ze 66 oddílů celé republiky.

Konečně byla v bazénu umožněna kvalitní pokovidová příprava mladých plavců a výsledky se většinou dostavily. Na republikové mistrovství se kvalifikuje vždy 30 nejlepších plavců z České republiky v dané kategorii a disciplíně. Pro plavecký oddíl Bižuterie je obrovský úspěch, že se kvalifikovalo hned 5 plavců se ziskem 4 medailí a 12 finálových účastí, což je obrovským úspěchem.

Medaile získala sice jen jedna závodnice, ale i ostatní, i když nebyli ve finále, tak si vesměs zlepšovali osobní rekordy. Svůj velký talent potvrdila nejmladší z jabloneckého kvinteta Veronika Grusová (2008) třemi medailemi na prsařských prsařských tratích - vítězství na 50 metrů, třetí místa na 200 a 300 metrů.

Svoji všestrannost potvrdila ziskem bronzové medaile na dvěstěmetrové polohovce. K tomu přidala ještě dvě finálové umístění na 50 a 200 metrů motýl. Pro jablonecké fandy plavání dodáváme, že Veronika je sestřenicí bývalé české reprezentantky Terezy, která více dominovala na znakařských tratích.

Z rodiny Grusových nebyla na MČR Verča sama, ale měla ve Zlíně i svého bratra (2006), který medaili sice nevybojoval, ale pětkrát byl ve finále. Bronz mu unikl na 200metrové polohovce, kde byl čtvrtý.

Umístění dalších jabloneckých závodníků:

JANATOVÁ Zdeňka 2007 - junioři mladší
13. 200 PZ
14. 400 PZ
16. 100 VZ
19. 100 motýl
20. 50 m

KLÁPŠŤOVÁ Julie 2006 - junioři starší
19. 100 prsa
24. 50 prsa

VENCÁLKOVÁ Barbora 2005 - junioři starší 1x finále
8. 1500 VZ
9. 200 motýl
26. 100 motýl
13. 400 PZ
18. 200 PZ
23. 200 prsa

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace