Juniorka Baumitu suverénně přejela Plzeň

12.03.2013 10:05:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V dalším kole juniorské fotbalové ligy přivítal Jablonec mladíky FC Viktoria Plzeň na umělce ve Mšeně a po solidním výkonu je domácí Baumit vyprovodil výsledkem 4:0.

FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň 4 : 0 (2:0)

Potvrdila se předpověď počasí, že od severu se bude ochlazovat a hosté tím byli stejně překvapeni. Měli důvod. Při nástupu do autobusu v Plzni + 15 °C, při dojezdu do Jablonce - 1°C a sníh. To by se líbilo snad jen 3.místopředsedovi FAČR Svobodovi...

Domácí mladíci nabuzeni výhrou na Bohemce 7:1 pokračovali na hřišti aktivně hned v úvodu a ve 2. minutě krásně středem poslal Kubista do úniku Štemberka, který podél brankáře poslal Baumit do vedení. Pasivitou neoplývali ani hosté a tak se hrál bojovný fotbal, ve kterém nebyla nouze o pěkné útočné akce. V této činnosti hlavně hýřila jablonecká dvojice Kubista - Jurča, která tlačila Baumit do útoku. Jen Radim Jurča měl do půlhodiny hry šance asi tři. Aktivita se mu vyplatila v 36. minutě, kdy jeho spoluhráči vytvořili ve vápně hostí závar a Jurča zvýšil na 2:0. Hosté byli také aktivní, ale největší nebezpečí hrozilo Fendrichovi v poslední minutě první půle, kdy ho protáhl křížnou střelou vedle pravé tyče Mandula.

Tak jak svěřenci trenérů Skuhravého a Doška začali první poločas, tak začali i ten druhý, gólem. A opět u toho byl dvojice Kubista - Jurča. Prvně jmenovaný poslal přesnou přihrávku na Jurču a ten vstřelil třetí gól, svůj druhý v tomto zápase. Po sedmi minutách si své role oba vyměnili, Jurča nahrál Kubistovi a ten nedal plzeňskému brankáři šanci k vyniknutí - 4:0. Pak už se hra jabloneckého týmu dostala do průměru, což bylo určitě změnou v sestavě. Střídající hráči nebyli horší, ale zásahy do sestavy se projevily, i když převaha byla stále jasná, ale gólovky se jaksi vytratily.

Branky: 36. a 46. Jurča, 3. Štemberk, 54. Kubista. Rozhodčí: Černý - Schröter, Poživil. ŽK: 1:0. Diváků: 150.
Baumit jun.: Fendrich - Landovský, Štochl, Pavlata (80. Šidlo), Vaníček - Skwarczek, Hronek, Hloušek (64. Helm), Jurča (80. Kozel), Kubista - Štemberk (49. Linka).

Do zápasu jste vkročili pod dojmem výborného výkonu ve druhé půli proti Bohemce?

„Jednoznačně mě těší výkon v prvním poločase a ze začátku druhého. Podle mě je vítězství zasloužené, ale nejsem spokojen s výkonem v posledních třiceti minutách. Chceme hrát jiný fotbal a v té době jsme to nebyli my. Lze na to koukat pod dojmem střídání, ale stávat by se to nemělo," stručně zhodnotil zápas trenér Roman Skuhravý.

Pomáhají někdy hráči z Áčka, jak jste s nimi spokojen?

„Můžu se na ně spolehnout, hlavně Jakub Štochl je u nás vítaný," dodává Skuhravý.

Jak hodnotíte brankáře Vildu Fendricha, nemyslím tím výkon dnes, moc si nezachytal.

„Myslím si, že je to už teď brankář pro ligu, kterého čas přijde brzo, jen musí získat ještě pár zkušeností, je na něj spolehnutí, " konstatoval trenér.