Jízdné mezi Libercem a areálem v Bedřichově od listopadu zlevní

29.10.2019 16:26:59 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Bedřichov,Liberecký kraj

Jízdné mezi Libercem a areálem v Bedřichově od listopadu zlevní

Cestování veřejnou dopravou z Liberce do Bedřichova, nástupního místa Jizerské magistrály, bude od 1. listopadu 2019 levnější. Horní část Bedřichova, která je celoročně vyhledávaným cílem návštěvníků, je obsluhována linkou číslo 18 městské hromadné dopravy (MHD) Liberec. Změna tarifní zóny a s ním snížení jízdného se dotkne také sezónního SKIBUSU Liberec-Bedřichov.

„Do Bedřichova sice jezdí liberecká MHD, ale v posledním krátkém úseku zde již neplatí tarif jízdného MHD" popsal dosavadní stav Martin Půta, hejtman Libereckého kraje a dodal „to často mate cestující při nákupu jízdenky nebo dokonce odrazuje návštěvníky od využívání autobusů směřujících do bedřichovského lyžařského střediska."

Právě masivní používání osobních aut na úkor veřejné dopravy bylo v loňském roce příčinou častých dopravních kolapsů na přetěžovaných horských cestách. „Zvýšením atraktivity autobusového spojení sjednocením jízdného na úroveň ceny městské hromadné dopravy, můžeme očekávat i úbytek osobních aut, která turistické lokalitě rozhodně neprospívají," vysvětlil hejtman.

„Dohodu statutárního města Liberce a Libereckého kraje o změně jízdného uvedeme do praxe úpravou tarifu IDOL, kterým se řídí integrovaná doprava v celém kraji, tedy i na linkách MHD Liberec" řekl Jiří Hruboň, ředitel krajského koordinátora dopravy KORID LK. Posunutím hranice zóny se tři autobusové zastávky přesunou ze zóny Bedřichov do zóny Liberec. Toto opatření změní jízdné nejen na lince číslo 18, ale také v sezónním SKIBUSU linky 145 Liberec-Bedřichov, která jezdí zpravidla od vánočních svátků do konce zimní sezóny.

Úpravou jízdného se však také zvýší propad tržeb, který bude dorovnán statutárním městem Liberec a Libereckým krajem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dopravní omezení v libereckém tunelu skončí, diagnostika ještě letos
Od 2. září bude v regionu několik vlakových výluk
V listopadu dojde ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě
Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí
Obrazem: Vlak Siemens Desiro projížděl Libereckým krajem

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
Na halové středě byl překonán národní rekord juniorek ve skoku o tyči
Jablonec podpoří obnovu domů v památkové zóně
Dvacet jedna medailí LIAZU Jablonec z krajských přeborů
Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou

Nejčtenější články

01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
01.03.: Od března se bude rekonstruovat další část sítí v centru Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace