Jistebsko se bodů dočkalo kolo před koncem podzimu

30.10.2011 19:30:17 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Jediným týmem, který čekal na letošní body bylo Jistebsko, které protrhlo svou smůlu ve 12. kole III. třídy a zvítězilo na domácím hřišti proti Lučanům B 8:1. Na čele tabulky není žádná změna, protože jak Nová Ves, tak i Mšeno C nezaváhali a připsali si na své konto další tři body. O podzimním králi tak rozhodne až příští kolo.

Jistebsko - Lučany B 8:1 (5:1)

Domácí hráči nastoupili k zápasu s Lučany s divákem, na kterého se již moc těšili. Jistebský brankář Martin Preissler, který přežil tragický výbuch plynu na Proseči se po dlouhých dnech strávených na nemocničním lůžku mohl přijít podívat na svůj tým. Jistebsko začalo zápas proti mladému týmu hostů, kteří přijeli v deseti hráčích jako vyměněné a hned zpočátku krásnými kombinacemi a uvolněnou hrou začali destrukci týmu Lučan. První se trefil po pěkné akci po křídle Pešta, druhou branku přidal také po zranění se vracející špílmachr J. Preissler. Ten krásně ze 35 metrů lobem z voleje vrátil do branky nepovedený výkop hostujícího brankáře. Na 3:0 zvyšoval po dorážce Havlíček. Hosté poté snížili z penalty Kořínkem na 3:1. Potom ovšem přišla ke slovu tuniská posila Jistebska El- Beduí, který během krátké chvíle zaznamenal hattrick. Mezi jeho nejhezčí gól patřila střela nůžkami přes hlavu z hranice velkého vápna, která byla i pátým střeleckým zápisem domách a stanovila poločasové skóre 5:1. Domácí hráli i ve druhém poločase nadále krásný kombinační fotbal a vrátili se konečně k hernímu stylu, který je zdobil v minulé sezoně. Další góly přidali Havlíček dorážkou do prázdné branky po skvělé individuální akci Zdeňka Dítěte. A na konečných 8:1 zvýšil po výborném uvolnění Preisslera domácí Beránek zakončující své sólo kličkou gólmanovi do prázdné branky. Šancí na několik zápasů měl také dlouholetý lučanský hráč Zogas, který neproměnil nejméně čtyři tutové šance, ale v utkání si připsal gólové asistence a pomohl porazit "svůj" dřívější klub. K tomuto vítězství také vypsal v kabině Jistebska speciální prémie. Smutnou tečkou za utkáním byla červená karta hostujícího Sobotíka, který si při odchodu ulevil směrem ke kabinám, což sudí jdou za ním vztáhnul na sebe. Vytaženou červenou kartu kolemjdoucí Petr Kořínek chytil, a při následné tahanici se karta roztrhla.

Branky: 35.,40.,51. El Bedui, 25.,59. Havlíček, 10. Pešta, 19.Preissler J., 90.Beránek - 30. Kořínek (PK). Rozhodčí: Fridrych - Brožek. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (Kořínek). Jistebsko: Tauš - Tanzyna - Hynek, Dítě (65.Havel ), Kurfiřt - Havlíček, Preissler, Beránek, Pešta - El Bedui (60. Němec), Zogas. Lučany: Sobotík - Řezníček, Lejsek, Kořínek, Bělík, Feix, Mareš, Hillebrand, Kořínek, Patočka.

Nová Ves - Maršovice B 7:4 (5:0)

Třetí těžký soupeř po sobě čekal na vedoucí celek tabulky Okresní soutěže. Na hřiště do Nové Vsi přijel celek Maršovic, ale první poločas se hostům nevydařil a domácí je jednoznačně přehrávali. O tom svědčí i skóre, které se zastavilo po prvních 45 minutách na stavu 5:0. Pěti brankové vedení poněkud uchlácholilo Novou Ves a soupeř toho využil ve druhém poločase, kdy se snažil mohutně stahovat náskok soupeře, ale domácí si zápas dokázali zkušeně pohlídat a obrat nedopustili. Maršovice ve druhém poločase dokázaly dostat balón za Kozlovského záda hned čtyřikrát, ale Nová Ves přidal k náskoku z první půlky další dvě branky a zvítězila 7:4. Nejlepším střelcem se stal domácí Kohoutek, který se trefil do sítě Maršovic hned čtyřikrát.

„Byla to taková přestřelka, ale atraktivní pro diváky, kteří viděli hned 11 branek," řekl po zápase domácí trenér Kohout. V minulém zápase sice v přímém souboji se Mšenem, které patří také mezi favority soutěže ztratili, ale výhry s Plavy a právě Maršovicemi zaručují Nové Vsi první místo v tabulce. „Proti Mšenu jsme sice prohráli, ale na jaře s nimi budeme hrát u nás, takže se jim budeme snažit tuto porážku vrátit," připomněl dále domácí lodivod. Fotbal na Nové Vsi se poslední dvě sezóny těší velké návštěvnosti a za to je samozřejmě rád i klub a hráči. „Fotbal se opět vrátil v Nové Vsi navrchol a jsme rádi, že tým chodí pravidelně podporovat místní diváci," nezapomněl trenér poděkovat i dalším, kteří pomáhají vytvářet atmosféru při zápasech Nové Vsi. Ta v posledním kole podzimu narazí na Hodkovice a pokud nezaváhá, bude mít jistotu první pozice i přes zimní pauzu.

Branky: 4x Kohoutek, 2x Hušek, Kohout - 2x Lupa, Habr, Szatmari. Rozhodčí: Kořínek J. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Nová Ves: Kozlovský, Kouba, Linka, Vávra, Vít, Kohout, Hušek, Kohoutek, Stolín, Kocúr, Topinka (střídali: Hruška, Černý). Maršovice B: Marek, Mrkvička, Fiala, Brachovič, Nykodým, Lupa, Habr, Šimčík, Szatmari, Kratochvíla, Mrkvička (střídali: Vogt, Machalický).

Radčice - Hodkovice B 1:0 (0:0)

V prvním poločase si hosté vytvořili více brankových příležitostí, domácí ale podržel svými zákroky brankář. Ve druhém poločase se naopak začali více prosazovat domácí, ale vyložené šance se jim nedařilo proměňovat - hosty jednou zachránilo břevno a podruhé tyč. Hodkovice nakonec dohrávaly zápas pouze o 9 hráčích. V 65. minutě za kopnutí bez míče v přerušené hře a následné komentáře byli oprávněně vyloučeni 2 hráči. Domácí tuto výhodu využili a v 76. minutě z trestného kopu vstřelil vítěznou branku Kozlovský. Radčice se i přes výraznou převahu v závěru utkání nepodařilo navýšit skóre. Ani hosté nebyli úspěšní ve svých pokusech a tak nakonec bojovnější domácí slavili jednobrankové vítězství.

Branka: 76. Kozlovský. Rozhodčí: Hušek. ŽK: 2:3. ČK: 0:2 (Pánek, Pavlík J.). Diváků: 50. Radčice: Řehák T., Bujárek, Kozlovský, Vágner, Hušek, Janžo, Petr (63. Havlíček), Řehák F., Zikmund, Maleček, Havel (46. Hádek). Hodkovice B: Soukup, Košek, Jáč, Šimek, Artl, Nevyhoštěný, Pavlík L., Pánek, Kraus, Pavlík J., Kovár.

Rádlo - Mšeno C 0:3 (0:1)

Bojovnost domácího Rádla proti fotbalovosti Mšena. To jsou hlavní vlastnosti, které zdobí oba týmy a jinak tomu nebylo při jejich vzájemném zápase. Hosty dostal do brzkého vedení už ve 3. minutě Zámečník, ale to bylo do poločasu co se týče gólu vše. Teprve po změně stran přidal druhou branku host Tomeš a skóre zápasu uzavřel devět minut před koncem Hýř, který skóroval na konečných 3:0 pro hosty. Rádlo tak nestačilo na dobrou kombinaci Mšena a především fotbalovou zkušenost některých hráčů hostí.

Branky: 3. Zámečník, 53. Tomeš, 81. Hýř. Rozhodčí: Albl. ŽK: 0:1 (50. Hujer). Diváků: 50. Rádlo: Hliňák, Ticháček, Lána, Vele, Pešek st., Matěj, Kučera, Škoda, Šrek, Pešek ml., Hejný (střídali: Leitgebt, Zajíček, Bráza). Mšeno C: Novotný, Vaněk, Timych, Svatoň, Matoušek, Zámečník, Hýř, Uko, Hujer M., Tomeš, Hujer R.(střídal: Vejprava).

Kokonín B - Plavy B 2:1 (0:0)

Bojovné utkání, které nabídlo nejen tři branky, ale také zajímavé souboje se odehrálo v Kokoníně, kam přijely Plavy. Domácí Kokonín se navíc jako jeden z mála týmů může pochlubit letošní neporazitelností na svém hřišti. První poločas byl vyrovnaný, jak co se skóre týče, tak i herně. Domácí měli několik šancí ke skórování, ale ani jedna neskončila za hostujícím gólmanem. Hosté naopak spoléhali na rychlonohého Čermáka, který provětrával domácí obranu. Gólu se tak diváci dočkali až po změně stran. Tři minuty po začátku poločasu poslal do vedení hosty Čermák, který dostal balón do běhu za Kokonínskou obranu, která propadla a otevřel skóre zápasu.V 64. minutě se dočkali i domácí, když úspěšně zakončoval Pavel Štryncl. V 72. minutě dostal červenou kartu hostující brankář, ale domácí své početní výhody nemohli dlouho využít. Schylovalo se tak k zajímavému dramatu, kdy Kokonín hodlal urvat tři body a tlačil se do útoku. Správné vyvrcholení přinesla poslední minuta zápasu. To byl totiž důrazný opět střelec prvního domácího gólu Štryncl a zajistil domácím výhru. Bohužel ještě než stačil rozhodčí Kafka ukončit zápas, vjeli si do vlasů Kafka s Winkler a strkanice skončila červenou kartou pro oba aktéry. Právě tento fakt trápil domácího trenéra Winklera, který po zápase neskrýval své zklamání z tohoto zkratu. „Nedá se to popsat jinak než zkrat a nedisciplinovanost našeho hráče. Byla to naprosto zbytečná červená karta. Zápas byl skvělý a pokud můžu hodnotit, tak Plavy byly nejlepším soupeřem, který se proti nám na podzim doma nastoupil. Proto mě mrzí to, co se stalo v závěru," řekl domácí trenér.

Branky: 64., 89. Štryncl Pa. - 48. Čermák. Rozhodčí: Kafka. ČK: 1:2. Diváků: 50. Kokonín B: Lhota ml. - Holler, Toriška, Gut (89. Srna), Štryncl Pe. - Berndt, Růžička (46. Svoboda), Štryncl Pa., Čermák - Lhota st. (46. Kočí), Winkler. Plavy B: Škaloud, Škoda, Wild, Adolf, Matoušek (40. Balatka), Lejsek M., Lejsek L., Prousek, Harik, Král (65. Tomíček), Čermák.

Jenišovice B - Roma 4:1 (3:0)

Zápas druhého a třetího nejhoršího celku podzimu domácí nepodcenili a přistoupili k němu velice zodpovědně. Poslední výsledky mírně favorizovali domácí a ty chtěli poslední domácí zápas korunovat třemi body. Od úvodního hvizdu je, ale hosté zaskočili a jen díky výbornému Suchardovi byl stav 0:0 po prvních patnácti minutách. Postupem času se domácí uvolnili a začali lépe kombinovat. Stále více kontrolovali hru a znovuzrozený sniper „Mario" Strnad poslal domácí do zaslouženého vedení. Tím se změnil vývoj hry a domácí byli lepším týmem. Ve 25. minutě proměnil Soudský jednu ze svých šancí a když se znovu prosadil Strnad ve 38. byl stav 3:0. To byl i stav poločasový. Hosté nesložili zbraně a v 59. vybojovali penaltu. Sucharda, který čelil již 4. penaltě z posledních 4 zápasů, si vzal k srdci výtku trenéra, a korunoval svůj výborný výkon úspěšným zákrokem proti Gorolovi. Hosty tato situace trochu srazila, čehož Vodháněl využil k navýšení na 4:0. Závěr patřil Romě a podařilo se jim vstřelit čestnou branku na 4:1, ale body zůstaly zaslouženě doma.

Branky: 16., 38. Strnad, 25. Soudský, Vodháněl - Bílý M. Rozhodčí: Vasko - Novák, Štědrý. Bez karet. Jenišovice B: Sucharda, Rosenbaum, Randák, Schmidt, Vodháněl, Straka, Aron, Soudský, Imlauf, Strnad. Roma: Kaleja, Čarny, Červeňák, Bílý P., Gábor, Čonka, Mrhač, Gorol, Bílý M., Bílý T., Jareš.