Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C

18.11.2018 20:34:25 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jiskra Mšeno potvrdila v závěru podzimu svou stoupající formu. Doma smetla po jednoznačném průběhu sedmi góly Náchod a přezimuje na čele divizní skupiny C. Hattrickem se blýskl exreprezentant Jiří Štajner. Bylo to páté vítězství v řadě a rekordní vítězství při nejvyšším počtem nastřílených branek za 15 zápasů - 44.

Jiskra Mšeno - FK Náchod 7:0 (3:0)

Domácí favorit se do soupeř pustil hned od prvních minut a ve svém tlaku nepolevoval. Několik šancí volalo po úvodním gólu, ale pokusy Štajnera, Rozkovce ani Huška k úspěch nevedly. Náchodský brankář nevěděl doslova kam dřív skočit. Ve 25. minutě se už skóre měnilo, do vápna soupeře šel balon z pravé strany, Daníček míč ještě nedokázal uklidit do sítě, povedlo se to až napodruhé Huškovi a Mšeno se ujalo zaslouženého vedení 1:0. Vzápětí vystihl rozehrávku gólmana Náchodu Houser, z úhlu bohužel nestačil zamířit do odkryté branky. Po půlhodině hry přišla z ničeho nic obrovská šance soupeře na vyrovnání, dobrý balon od rohového praporku dostal Týfa, Zoul ale jeho střelu u tyče dokázal vyrazit! Ve 38. minutě využil Daníček dlouhý balon za soupeřovu obranu, kličkou se zbavil i gólmana a pak přihrál Štajnerovi, před ním zívala už jen opuštěná branka s obráncem, kterého Štajner dokázal prostřelit na 2:0. Ve 41. minutě Štajner střílel, brankář Bartaloš jeho střelu vyrazil, Hušek ale pohotovou hlavou míč vrátil do branky na poločasových 3:0.

<br />Autor: Václav Novotný Obraz hry se ani po změně stran nezměnil, a to hosté z Náchoda hned třikrát vystřídali. Jiskra hrála s chutí, navyšovala skóre a další šance ještě stihla zahazovat. Ve 47. minutě Helm zachytil u autové čáry balon, vyslal na zteč Štajnera a ten si poradil mazácky, lobem ke vzdálenější tyči přidal čtvrtý gól Mšena! V 61. minutě exligista Štajner zkompletoval hattrick, svou třetí branku v zápase vsítil po přihrávce z levé strany, jeho střela z hranice vápna se otřela o břevno a zapadla do branky. Po hattricku prahl i dvougólový Hušek, nebyl od něj daleko, ale po Štemberkově centru trefil z úhlu jen břevno náchodské branky. Čtvrt hodiny před koncem přihrával Čížek před vápno Peltovi, který přesnou střelou k tyči přidal šestou branku Mšena. Rozklížená obrana soupeře inkasovala znovu v 77. minutě, přečíslení zužitkoval po přihrávce Čížka tentokrát střídající Štemberk na 7:0.

Branky: 25. a 41. Hušek, 38., 48. a 60. Štajner, 75. Pelta, 77. Štemberk. Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 1:0. Diváků: 200. Sestava Mšena: Zoul - Helm (65. Hrnčíř), Koblížek, Váňa, Skuhravý - Daníček, Štajner (81. Munzar), Rozkovec (65. Štemberk), Houser, Pelta (77. Hartman) - Hušek (73. Čížek).