Jirka Zemler oslavil 85!!!

19.04.2024 20:15:56 | Autor: Jaroslav Hrabák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jirka Zemler oslavil 85!!!

Já vím, že tomu číslu málokdo uvěří. Já tedy ne! Znám Jirku od doby, kdy jsem jako student jablonecké obchodní akademie (tehdy SEŠ) začal chodit na Střelnici na fotbal pravidelně, to bylo v roce 1960 a davy fandů obléhaly tehdy pískové hřiště a těšily se, co jim předvede kouzelník v bráně Jirka Zemler!

Dále jak před ním bude ovládat pokutové území Evžen Ota, v záloze bude poletovat statný Linhart s maličkým Schmidtem a v útoku drtil obrany soupeře Pepa Cinibulk. No a samozřejmě, jak si nasadí svoji typickou bekovku trenér Láďa Čulík, co přes týden prodával ve své rybárně kapry aby odpoledne, když mu hochy pustili z práce, vysvětloval taje fotbalu. Ježíš to to uteklo!

Jirka Zemler se narodil v místě téměř bájném, jmenuje se Anděl Strážce a leží nad Rychnovem. V Rychnově, tehdy po bájném rychnovském bekovi zvané „Patkov", tam Jirka s fotbalem začínal. A protože musel na Anděl Strážce denně denně šlapat do kopce, měl fyzičku jak hrom a protože byl taky mrštný, postavili ho do brány, ve které pak strávil celý svůj fotbalový život. Není divu, že jeho talentu si všimli i v Jablonci na Střelnici, tam si Jirka zakopal pod trenérem Šírem i dorosteneckou ligu.

Vojnu trávil v českobudějovické Dukle, tam ho sledovala i pražská Sparta ale Jirka měl jasno: sundám zelené sukno a hned za Čulíkem do Jablonce! A prožil zde euforické období, kdy se jablonecký fotbal konečně dočkal vysněného postupu do II. ligy. Byla to trochu klika, s tříbodovým náskokem vyhrál krajský přebor Chomutov, ale fotbalová sekce mu sebrala čtyři body za to, že do utkání poháru poslal béčko... Jeden jediný bod tak založil ligovou jabloneckou historii.

Ve II. lize se nejprve Jiskra Jablonec opírala o Jirku Zemlera v bráně, nad jeho elastickými zákroky vzdychaly v ochozech i jablonecké dámy, jichž byl nesporně idolem. Jednou dostal Jirka gól z půlky, „z Německa, jak sám říkal" a když hledal vysvětlení, tak říkal: tenkrát seděly v ochozu jablonecké atletky a já jsem tam občas mrknul a bylo to. Když v Jablonci skončil, prodloužil si kariéru ve Slovanu Liberec, Velkých Hamrech a nakonec v Libochovicích.

Stejně jako v bráně Jirka exceloval i ve svém oboru a tím byl soustružník. A Jirka u soustruhu exceloval stejně jako předtím ve fotbalové bráně.

13. duben je den, kdy Jirka poprvé spatřil světlo světa a svoje narozeniny slaví po pětaosmdesáté!

Jirko, svoje životní výročí řádně oslavíme a také vzpomeneme na Tvoje spoluhráče, které jsi měl rád. Před pěti lety jsem se Tě ptal, kterého spoluhráče si vážíš nejvíc? Moc se Ti do toho nechtělo, těch hráčů bylo moc ale potom to z Tebe vypadlo: já nejvíce uznával Luboše Šrejmu. Na hřišti se choval jako Jablonečák a hlavně jako člověk. U fotbalu zůstal i po hráčské kariéře a jeho spojení s jabloneckým fotbalem bylo celoživotní.

K velkému životnímu jubileu Jirkovi Zemlerovi gratulujeme a děkujeme za ty krásné chvíle, které jsi nám, fandům na Střelnici přinášel. Za ta léta se v jablonecké brance vystřídala celá řada výborných golmanů, ale já říkám, všichni měli svoji kvalitu, ale ZEMLER BYL JENOM JEDEN.
Takže Jirko, velký dík, hodně zdraví a ještě mnohá setkání na Střelnici!

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vzpomínka pro pamětníky
Pocta Jirkovi Zemlerovi. Svým gólem gratuloval i Hübschman
Legendární jablonecký brankář Jirka Zemler slaví 80
Jiří Zemler a Milan Fukal v Klubu legend jabloneckého FK
Jiří Zemler oslavil 75

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace