Jen dvě kuželky chyběly Jabloneckým k vítězství

25.04.2016 14:13:52 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jen dvě kuželky chyběly Jabloneckým k vítězství

V pátek 22. dubna se v kuželně liberecké Home credit arény uskutečnil už 4. ročník turnaje seniorů v kuželkách O Pohár Kontaktu. Jablonečtí měli silné zastoupení čtyř družstev a ukázalo se, že pravidelné tréninky se vyplatily. Jablonec si odvezl 2. a 3. místo, přičemž první místo uniklo zelenobílým jen o dvě kuželky!

Pohár primátora města Jablonec nad Nisou patřil jako tradičně hráči s nejvyšším počtem nahraných bodů. Poprvé v historii turnaje si skleněnou trofej - pohár jabloneckého primátora a dárkový koš odnesla žena - Jindra Polcarová z Liberce, která shodila 177 kuželek.

Rovněž poprvé v historii turnaje byl vyhlášen také nejlepší hráč v kategorii mužů. Elegánem turnaje se stal Václav Košek z Jablonce se 167 naházenými body. „Dokud vyhrávali chlapi, měli jsme jen jednoho nejlepšího hráče a teď najednou máme Elegána," smály se ženy a hned dodávaly, že je to dobře: „Konečně máme rovnoprávnost".

Radost z hraní i z toho, že jsou pospolu, ze všech přítomných přímo prýštila. Družstva v barevných tričkách soupeřila jen naoko, o velké řevnivosti nemohla být řeč, i když se všichni snažili uspět. „Souboj to byl letos velmi vyrovnaný. Mezi prvním a druhým místem byl rozdíl 2 kuželky, mezi druhým a třetím to bylo 14 kuželek a mezi třetím a čtvrtým 30 kuželek," prozradil ředitel Kontaktu Michal Dufek.

Souboj družstev o putovní pohár, ze kterého se pije šampaňské, vyhrál Liberec s celkovým počtem 761 bodů. Druhé a třetí místo patřilo jabloneckým seniorům. Frýdlantským seniorům se v liberecké kuželně příliš nevedlo. „My jsme zase lepší v šipkách, jen počkejte," glosoval vyhlášení výsledků starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Primátor Petr Beitl se z pracovních důvodů bohužel osobně nezúčastnil, ale všem hráčům poslal pozdravy a podporu na dálku. „Sláva vítězům, čest poraženým. I když v tomhle turnaji jsou vlastně vítězové všichni, přestože někteří hodili víc bodů. Přeji všem zúčastněným hodně elánu do dalších soutěží a hlavně hodně zdraví," vzkázal Petr Beitl. Jablonecká radnice aktivity seniorů podporuje dlouhodobě. Prostřednictvím Centra sociálních služeb přispívá i na seniorské tréninky kuželkářů v jablonecké kuželně. Možná i to přispělo ke skvělým výsledkům letošního turnaje tří měst...

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace