Jen dvě kuželky chyběly Jabloneckým k vítězství
25.04.2016 14:13:52 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
V pátek 22. dubna se v kuželně liberecké Home credit arény uskutečnil už 4. ročník turnaje seniorů v kuželkách O Pohár Kontaktu. Jablonečtí měli silné zastoupení čtyř družstev a ukázalo se, že pravidelné tréninky se vyplatily. Jablonec si odvezl 2. a 3. místo, přičemž první místo uniklo zelenobílým jen o dvě kuželky!
Pohár primátora města Jablonec nad Nisou patřil jako tradičně hráči s nejvyšším počtem nahraných bodů. Poprvé v historii turnaje si skleněnou trofej - pohár jabloneckého primátora a dárkový koš odnesla žena - Jindra Polcarová z Liberce, která shodila 177 kuželek.
Rovněž poprvé v historii turnaje byl vyhlášen také nejlepší hráč v kategorii mužů. Elegánem turnaje se stal Václav Košek z Jablonce se 167 naházenými body. „Dokud vyhrávali chlapi, měli jsme jen jednoho nejlepšího hráče a teď najednou máme Elegána," smály se ženy a hned dodávaly, že je to dobře: „Konečně máme rovnoprávnost".
Radost z hraní i z toho, že jsou pospolu, ze všech přítomných přímo prýštila. Družstva v barevných tričkách soupeřila jen naoko, o velké řevnivosti nemohla být řeč, i když se všichni snažili uspět. „Souboj to byl letos velmi vyrovnaný. Mezi prvním a druhým místem byl rozdíl 2 kuželky, mezi druhým a třetím to bylo 14 kuželek a mezi třetím a čtvrtým 30 kuželek," prozradil ředitel Kontaktu Michal Dufek.
Souboj družstev o putovní pohár, ze kterého se pije šampaňské, vyhrál Liberec s celkovým počtem 761 bodů. Druhé a třetí místo patřilo jabloneckým seniorům. Frýdlantským seniorům se v liberecké kuželně příliš nevedlo. „My jsme zase lepší v šipkách, jen počkejte," glosoval vyhlášení výsledků starosta Frýdlantu Dan Ramzer.
Primátor Petr Beitl se z pracovních důvodů bohužel osobně nezúčastnil, ale všem hráčům poslal pozdravy a podporu na dálku. „Sláva vítězům, čest poraženým. I když v tomhle turnaji jsou vlastně vítězové všichni, přestože někteří hodili víc bodů. Přeji všem zúčastněným hodně elánu do dalších soutěží a hlavně hodně zdraví," vzkázal Petr Beitl. Jablonecká radnice aktivity seniorů podporuje dlouhodobě. Prostřednictvím Centra sociálních služeb přispívá i na seniorské tréninky kuželkářů v jablonecké kuželně. Možná i to přispělo ke skvělým výsledkům letošního turnaje tří měst...
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Nejnovější články
Vlajka pro Tibet opět visí na krajském úřadu
Vlastníci Krajské nemocnice převzali nové akcie sjednoceného subjektu
Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
Nejčtenější články
08.03.: Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
08.03.: Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
08.03.: Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.