Jen dvě kuželky chyběly Jabloneckým k vítězství

25.04.2016 14:13:52 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jen dvě kuželky chyběly Jabloneckým k vítězství

V pátek 22. dubna se v kuželně liberecké Home credit arény uskutečnil už 4. ročník turnaje seniorů v kuželkách O Pohár Kontaktu. Jablonečtí měli silné zastoupení čtyř družstev a ukázalo se, že pravidelné tréninky se vyplatily. Jablonec si odvezl 2. a 3. místo, přičemž první místo uniklo zelenobílým jen o dvě kuželky!

Pohár primátora města Jablonec nad Nisou patřil jako tradičně hráči s nejvyšším počtem nahraných bodů. Poprvé v historii turnaje si skleněnou trofej - pohár jabloneckého primátora a dárkový koš odnesla žena - Jindra Polcarová z Liberce, která shodila 177 kuželek.

Rovněž poprvé v historii turnaje byl vyhlášen také nejlepší hráč v kategorii mužů. Elegánem turnaje se stal Václav Košek z Jablonce se 167 naházenými body. „Dokud vyhrávali chlapi, měli jsme jen jednoho nejlepšího hráče a teď najednou máme Elegána," smály se ženy a hned dodávaly, že je to dobře: „Konečně máme rovnoprávnost".

Radost z hraní i z toho, že jsou pospolu, ze všech přítomných přímo prýštila. Družstva v barevných tričkách soupeřila jen naoko, o velké řevnivosti nemohla být řeč, i když se všichni snažili uspět. „Souboj to byl letos velmi vyrovnaný. Mezi prvním a druhým místem byl rozdíl 2 kuželky, mezi druhým a třetím to bylo 14 kuželek a mezi třetím a čtvrtým 30 kuželek," prozradil ředitel Kontaktu Michal Dufek.

Souboj družstev o putovní pohár, ze kterého se pije šampaňské, vyhrál Liberec s celkovým počtem 761 bodů. Druhé a třetí místo patřilo jabloneckým seniorům. Frýdlantským seniorům se v liberecké kuželně příliš nevedlo. „My jsme zase lepší v šipkách, jen počkejte," glosoval vyhlášení výsledků starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Primátor Petr Beitl se z pracovních důvodů bohužel osobně nezúčastnil, ale všem hráčům poslal pozdravy a podporu na dálku. „Sláva vítězům, čest poraženým. I když v tomhle turnaji jsou vlastně vítězové všichni, přestože někteří hodili víc bodů. Přeji všem zúčastněným hodně elánu do dalších soutěží a hlavně hodně zdraví," vzkázal Petr Beitl. Jablonecká radnice aktivity seniorů podporuje dlouhodobě. Prostřednictvím Centra sociálních služeb přispívá i na seniorské tréninky kuželkářů v jablonecké kuželně. Možná i to přispělo ke skvělým výsledkům letošního turnaje tří měst...

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace