Jelínek vychytal Vlkům v Klatovech dva body

24.11.2013 19:14:01 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dosavadní bilance vzájemných soubojů byl před zápasem tesně lepší pro Vlky, když z osmadvaceti duelů vyhráli 15x, Klatovy vyhrály 12x a jednou se body dělily. V průběžné tabulce byl Jablonec rovněž výše a byl tedy mírným favoritem.

HC Klatovy - HC Vlci Jablonec 1 : 2 po náj. (0:0, 0:0, 1:1) - 0:1

Domácí doplnili svůj kádr o mladé a dravé hráče, kteří spolu se zkušenými spoluhráči vstoupili do zápasu velmi aktivně. Již po půlminutě rozezvučeli tyčku hostující branky a dál pokračovali v ostřelování Jelínkovy branky. Pak vystřelili i hosté zásluhou Zemana, ale to bylo v přesilovce, kterou nevyužili. Pak ještě Bříška trefil boční síť, ale to bylo na nějakou dobu vše z hokejek Vlků. Vlkům vázla přesná a rychlá rozehrávka, a tak se v útočném pásmu vůbec neprosazovali. Tak, jako úvod zápasu, tak i začátek druhé třetiny patřil domácím. Jejich tlaku pomohla vyloučení Abrahama a čtyřminutový trest Šulce, kteří tak potvrdili, že Vlci jsou stále nejvylučovanějším týmem soutěže. Tlak domácích pochopitelně sílil, ale Jelínek odolával a přiváděl domácí k zoufalství, cemuž odpovídá i počet střel za prvních čtyřicet minut 28:13. Stav dával tušit, že kdo dá góla vyhraje - na ukazateli bylo po dvou třetinách 0:0.

Velkou šanci měli hosté úvodu poslední třetiny když domácí Maxa šel za katr na 5 minut za krosček a za následnou reakci byl poslán předčasně do šatny. Přesilovku přerušilo zbytečné vyloučení Lišky a stejně z ní nic nebylo. Domácí by si gól jistě zasloužili, ale přišel úder z druhé strany. V 51. minutě. Mrkvička našel ve středním pásmu Lišku, ten přebruslil obránce domácích a z levé strany poslal přesnou nahrávku najíždějícímu Stehnovi, který rozvlnil síť domácí branky. Domácím už docházely nervy a bylo to na ledě znát a nejen na něm. Rozhodnout mohl pět minut před koncem Tondr, který pádil sám na brankáře Pravdu a ten ho přečetl. Pak přišlo vyloučení Frka a obavy se potvrdily. Klatovy proměnily přesilovou hru a Jelínka překonal střelou od modré Martinec, čímž zaslouženě vyrovnaly. Závěr třetiny pak již obě mužstva pozorně bránila a slavný mohl být Petrmichl, který trefil tyč domácí branky.

Prodloužení začínali domácí hokejisté v početní výhodě, Vlci ale situaci přežili, hlavně díky vynikajícímu Jelínkovi a po pěti minutách přišly na řadu samostatné nájezdy. Začínal domácí Čuban - Jelínek chytá. Za Vlky jede Tondr - bekhendový blafák končí v síti. Domácí Bernard „vymíchal„ Jelínka a srovnal. Stehno zvolil pomalou variantu nájezdu a neuspěl, stejně jako vzápětí na druhé straně Vondryska. Úspěšnější byli gólmani. Rozhodnout mohl Bříška - dobře si rozhýbal brankáře, střela ale minula horní růžek branky. A tak se pořadí do pokračování změnilo - začínali Vlci a opět se k nájezdu postavil Tondr - naznačil blafák a zasunul kotouč mezi Pravdovými betony do sítě. Osud zápasu tak měl rozhodnout souboj dvojice Topinka - Jelínek. Jablonecký brankář Jelínek dal skvělým zákrokem pečeť svému vynikajícímu výkonu. Druhým hrdinou byl Tondr, který neomylně proměnil dva nájezdy a dal zapomenout na tutovku z konce zápasu.

Branky a nahrávky: 57. Martinec (Čuban) - 51. Liška (Mrkvička, Stehno). Rozhodčí: Šmíd - Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:8 (navíc Maxa KL 5 + do konce) . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 278. .
HC Vlci: Jelínek - Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Liška, Stehno - Mulač, Brokeš, Frk - Peřina.

Na programu mají nyní Vlci tři zápasy doma - Tábor, Jindřichův Hradec, Kolín - přijďte povzbudit ! Začíná se ve středu 27.11. pak v sobotu 1.12. a hned další středu 4.12.