Aktuality strana 3717
Tři body zůstaly v Hamrech
24.04.2011 | Sport | Velké Hamry
A-tým Hamrů změřil v sobotu síly s Jablonným. 120 diváků vidělo, jak domácí Hamry po brankách Kobra a Vladimíra Prouska přivalily další tři body do tabulky A-třídy, a zajistily si tak vedoucí pozici i po tomto kole. | více
Obrazem: V Desné se slavila zlatá svatba Kataríny a Štefana Pustaiových
24.04.2011 | Zprávy | Desná v Jizerských horách | foto (50)
V sobotu 23. dubna si v Riedlově vile připomněli 50té výročí uzavření sňatku manželé Katarína a Štefan Pustaiovi. Dlouholetému vedoucímu divadelního spolku Vojan a dnes duši seniorského života v Desné krom nejbližšího příbuzenstva popřál i starosta města Marek Pieter.
Myslivecký den na smržovském Parkhotelu
24.04.2011 | Volný čas | Jablonecko | foto (59)
Myslivecký den na smržovském Parkhotelu. | více
Obrazem: Den otevřených dveří v elektrárně na Jizeře
24.04.2011 | Volný čas | Železný Brod | foto (16)
O tomto víkendu probíhá ve vodní elektrárně na Jizeře v Železném Brodě den otevřených dveří. | více
Fejeton: Svátky alkoholu a proměn
24.04.2011 | Volný čas | Jablonecko
Jak je možné, že chlap, kterého celý rok přemlouváme, aby došel s košem, na Velikonoce ožije? Bůhví kde sebere pomlázku a vyrazí na stopovanou po známých, na jejímž konci vypadá jako po těžkém několikadenním flámu. Obvykle svůj pondělní program nazve nějakým silným slovem: tradicí, zvykem, koledou. Jako rukojmí si vezme naše děti, aby měl zajištěný přísun sladkostí. Samotné je ovšem na koledu nepošle, protože by přišel o tu senzační kořalku, kterou mu všude nalijí. | více
Utkání B týmu Baumitu proti Plzni B se odehraje ve čtvrtek 28. dubna
23.04.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Utkání 25. kola ČFL FK BAUMIT Jablonec B - FC Viktoria Plzeň B se na hřišti v Českém Dubu uskuteční již ve čtvrtek 28.dubna. Výkop tohoto utkání bude ve 14 hodin.
Kam na Jablonecku za sportem o víkendu 23. - 24. 4. 2011
23.04.2011 | Sport | Jablonecko
Souhrn všech sportovních akcí na Jablonecku o víkendu 23. - 24. 4. 2011. | více
Obrazem: Nově narozená jablonecká miminka 14. – 19. dubna 2011
22.04.2011 | Společnost | Jablonecko | foto (10)
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nově narozená miminka, která se narodila v jablonecké nemocnici.
Horáčkovy naděje Baumitu vyhrály Pohár starosty Prahy 8
22.04.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Fotbalové naděje Baumitu Jablonec roč. 2002 pod vedením trenéra Vladimíra Horáčka se zúčastnily fotbalového turnaje, který se konal v neděli 21. dubna na FK Meteoru za účasti 12 mužstev. | více
Nalezeno článků: 40312, zobrazeno: 37161-37170
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu
Odešel Láďa Janata…
Policie hledá svědky nehody v Tanvaldě u pošty
Známe výherce Vánoční soutěže s Hygodomu.cz
ČEZ rozsvítil rekordních 374 stromečků po celém Česku
Nejčtenější články
25.12.: Odešel Láďa Janata…
25.12.: Policie hledá svědky nehody v Tanvaldě u pošty
26.12.: Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.