Jedenáct gólů pobavilo diváky
26.09.2018 23:57:33 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Loňský druholigový nováček v létě posiloval, ale ani tři posily z Jablonce - M. Tondr, Pilař a Havlas mu nepomohly. Ani vedení o tři branky mu nestačilo k prvním bodům v sezoně. V tomto divokém utkání plném podivných zvratů prohráli 5:6. Přitom ještě ve 44. minutě vedli 5:2. Domácí pak ale dokázali nasázet čtyři góly v řadě, vítěznou branku vstřelil dvě minuty před koncem Mrkvička.
HC Vlci Jablonec - HC Rodos Dvůr Králové 6:5 (1:1, 1:3, 4:1)
Středeční druholigový zápas jabloneckých hokejistů měl hodně dramatický scénář. Vlci od začátku zápasu rozhodně nebyli lepším týmem. Hosté v dosavadních zápasech nezískali ani bod a chtěli tento vývoj zlomit v Jablonci. A šli tomu naproti - využili svoji první přesilovou hru a v 5. minutě se ujali vedení. Hráli rychlý hokej s důrazným napadáním domácí rozehrávky a Vlci si s tím nevěděli rady. Krok srovnali v patnácté minutě, když se trefil Frk po přesné přihrávce od Maďara zpoza branky. Vyrovnávací gól Vlky nakopl. Jejich tlak vyústil ve faul na najíždějícího Nevyhoštěného, po kterém rozhodčí nařídil minutu před koncem třetiny trestné střílení. S bekhendovým blafákem jabloneckého střelce si však brankář Dvora Konvisser poradil.
Domácí nastupovali se snahou svůj výkon zlepšit, opak byl pravdou. Po 32 vteřinách se hosté po chybě domácích opět ujali vedení. Šanci dostali Vlci hned ve druhé minutě přesilovou hrou. Po pár vteřinách ji přesnou střelou využil Bříška - 2:2. Pak to bylo hlavně o chybách Jabloneckých, které ve většině hosté dokázali využít. Tuto bídnou část načal hrubicí mladý Melovič, který na vlastní modré namazal Havlasovi, který poslal nabrusleného Luštince a ten střelou do šibenice vrátil vedení HC Rodos.
Na konci druhé části pak na ukazateli svítil stav 2:4, po dalším kiksu v obranné třetině, což nevydržel brankář Hrstka a nechal se vystřídat Jelínkem. V úvodu třetí části hosté zvyšují už na 5:2 v jejich prospěch, když skóroval velezkušený Fořt. A zdálo se, že, „je vymalováno!" Nebylo. K obratu zavelel Bříška, po dorážce střely L. Tondra snížil. Po pěti minutách po zakončení pěkné kombinační akce snížil Mulač na 4:5. Pak se na led vloudila nervozita, Jablonečtí dokonce hráli dvakrát tři na pět a vyloučených přibývalo. Hosté šance k vyrovnání nevyužili. Naopak i ve třech se dá skórovat, což po akci Pavlů předvedl kapitán Tomáš Plíhal a srovnal na 5:5. Dramatický zápas byl se šťastným koncem pro Vlky. V čase 58:17 po přesné nahrávce Maďara dostal kotouč za záda hostujícího gólmana Mrkvička a obrat v zápase byl dokonán! Ač tomu podle vývoje utkání ještě deset minut před koncem nikdo nevěřil, Jablonec utkání otočil a získal plný počet tří bodů!
„Neodehráli jsme dobrý zápas. To, že to nebude jednoduché se vědělo, ovšem že utkání bude mít takový průběh, jsme opravdu nečekali. Soupeř byl agresivnější, šel si za ziskem prvních bodů a nebyl od nich daleko. Klobouk dolů, že kluci to nezabalili a v poslední třetině, i když nám sudí moc nepřál, dokázali zabrat a zápas otočili. Vydřené vítězství, rozhodla vůle, když se hra nedařila," hodnotil zápas vedoucí týmu Vlků Josef Březina
Branky: 15. Frk (Maďar), 22. Bříška (Pavlů), 44. Bříška (Tondr), 49. Mulač (Mrkvička, Abraham), 57. Plíhal ( Pavlů), 59. Mrkvička (Maďar) - 5. Hamerský (Filip, Petira), 21. Valášek (Fořt, Filip), 24. Luštinec (Havlas), 25. Tondr M. (Dušek,Půhoný), 44. Fořt (Půhoný). Vyloučení: 11:7 Využití: 1:1 V oslabení: 1:0. Diváků: 250. Sestava Vlků: Hrstka (25. Jelínek) - Čechura, Pavlů, Abraham, Havelka, Mrkvička, Melovič, Šuráň, Homolka - Nevyhoštěný, Bříška,Tondr - Maďar, Plihal, Frk - Mulač, Brokeš, Babec - Švík, Tejko, Gecko.
Související články
Z Trutnova Vlci se třemi body
Zlepšení v závěru na favorita nestačilo
Úspěšné vykročení Vlků do II. hokejové ligy
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 43 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.