JBC 4X Revelations podruhé za sebou vyhrál Tomáš Slavík

29.07.2014 15:01:57 | Autor: Václav Novotný a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Aktualizováno: V loňském i letošním roce vyhrál JBC 4X Revelations v Bikeparku Dobrá Voda úřadující mistr světa ve fourcrossu, jablonecký závodník Tomáš Slavík. Závodník a pořadatel v jedné osobě přivedl do Jablonce nad Nisou podruhé světovou špičku na světový pohár ve fourcrossu. Počasí se závodníkům i divákům vydařilo, takže celkový dojem ze světové sportovní akce byl velmi dobrý.

Celý závod odstartoval čtvrtečními tréninky, po kterých následovalo slavnostní zahájení v letní scéně jabloneckého Eurocentra, kde primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl společně s Michalem Marošim odstartovali celou akci přestřižením pásky. Následoval velkolepý ohňostroj doprovázený hudbou.

Pátek byl ve znamení kvalifikace, se kterou si hravě poradil domácí jezdec, stavitel tratě a organizátor akce JBC 4X Revelations v jedné osobě Tomáš Slavík, obhajovatel loňského vítězství. Kvalifikaci se mu podařilo vyhrát s téměř půl vteřinovým náskokem, druhý skončil Felix Beckeman ze Švédska, na třetím místě dojel holandský závodník Joost Wichman. Skvěle se umístil i další z domácích jezdců Jiří Penc, který si dojel pro vynikající desáté kvalifikační místo. Pro několik jezdců však byly páteční tréninky a kvalifikace stopkou v dalším závodění. Několik zlomenin, naraženiny a další zranění poslaly několik z nich mimo startovní pole. Do sobotního závodu se tak kvalifikovalo 32 jezdců.

Sobota přinesla vrcholný sportovní zážitek

JBC 4X Revelation 2014<br />Autor: Václav Novotný Sobota všechny uvítala sluncem a modrou oblohou, na trať se první fanoušci trousili již od oběda, aby zažili atmosféru, která ve světě fourcrossu nemá obdoby. V 15.00 vypukly již za velkého povzbuzování publika tréninky, následované slavnostním zahájením závodu. Představování jezdců, česká hymna, proslov pana primátora a v neposlední řadě exhibice akrobatické letky Red Bull Flying Bulls, kteří dokázali jinak hlučně fandící publikum umlčet úžasem a zvednout jejich pohled vzhůru.

Následoval hlavní bod dne, totiž samotný závod, který měl ukázat, kdo si s tratí v jabloneckém bikeparku poradí nejlépe. A velké překvapení se nekonalo, tedy aspoň co se prvního místa týká. Druhý ročník JBC 4X Revelations zvládl opět vyhrát Tomáš Slavík, následovaný teamovým kolegou Felixem Beckemanem. Na třetím místě se umístil Hynek Strouha, který jako jediný trať sjížděl na celoodpruženém kole. Čtvrté místo vybojoval francouzský závodník Quentin Derbier následovaný dalším českým želízkem v ohni a to Honzou Švubem, který se věnuje primárně bikrosu.

Ženské finále čítalo pouze dvě závodnice, které si na trať troufly a zvládli se s ní poprat bez zranění až do sobotního závodu. Vyhrála Helene Furwirth. Stinnou stránkou závodního dne byl pád rakouského závodníka Hannese Slavika, který byl po opravdu hodně ošklivě vypadajícím pádu transportován vrtulníkem do nemocnice. Nyní je však již doma v Rakousku a dobrou zprávou je, že nemá nic zlomeného a bude brzy v absolutním pořádku.

JBC 4X Revelation 2014<br />Autor: Václav Novotný Po předání cen se fanoušci i závodníci přesunuli do spodní části areálu, kde probíhaly koncerty a další kulturní program a všichni tak mohli společně oslavit vydařený závod. „Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům, konkrétně GHOST bikes, Keltské dědictví, Redbull, GoPro, MK Cars Peugeot Jablonec nad Nisou, Jagermeister, Funstorm, Karel Nikl a JBC bikepark, bez kterých by akce byla nerealizovatelná, dále všem organizátorům, kteří se postarali o hladký průběh celého víkendu a v neposlední řadě také městu Jablonec nad Nisou a Libereckému kraji," uvedli po závodě pořadatelé.