Krakonoš přivítal v Harrachově tradičně s veškerou parádou jaro

16.03.2015 19:00:42 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Krakonoš přivítal v Harrachově tradičně s veškerou parádou jaro

I letos do Harrachova zavítal sám pán hor Krakonoš, aby tu přivítal již pomalu přicházející jaro. Letošní 69. ročník sice nebyl slunečný, tak jako tomu bylo v předchozích letech, ale ani to neovlivnilo návštěvnost a průběh celé akce.

Sobotní průvod, který byl složen nejen z davu návštěvníků, ale i z několika desítek, mnohdy velice originálních masek, členů dechové kapely Táboranka doprovázející hudbou k pochodu mažoretky, samozřejmě zde nechyběl ani kočár s Krakonošem a hrabaty z Harrachu, velbloud, duch Jizerských hor Muhu a jeho drahá polovička víla Izerína, či pekelná cháska, došel v tomto složení až do cíle konání celoodpoledního programu, tedy za pension Tesla u dolní stanice lanové dráhy.

Po ukončení průvodu přišla na řadu zdravice Krakonoše, starostky města Harrachova a hrabat z Harrachu, kteří si na pódiu připili, dle pověsti, léčivou vodou z pramene od svatého Jana a celá akce poté pokračovala až do pozdních odpoledních hodin, například vyhlášením soutěže o nejlepší masku, vystoupením jarmarečního hudebního tělesa Nešlapeto, irskou, skotskou a shetlandskou tradiční hudbou v podání skupiny Alastair nebo kapelou The Vintage Band. A ani v letošním programu nechyběla dražba velikonoční skautské pomlázky, která nakonec putovala až na jih Moravy či uskutečnění soutěže Českého poháru v hodu sekyrou. Závěr dne patřil šermířům z umělecké agentury Pranýř, kteří návštěvníkům předvedli nejen akční šermířský souboj na sněhu, ale i ohnivou show.

Příští rok Harrachov čeká již 70. ročník akce Příjezd Krakonoše, takže se můžete už nyní těšit na o něco slavnostnější průběh opět s pestrým doprovodným programem pro příchozí všech věkových kategorií.

Podrobná pozvánka na letošní příjezd Krakonoše

Příjezd Krakonoše do Harrachova v roce 2014

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace