Janov povede opět Daniel David

10.11.2010 22:34:13 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Zprávy | Obce:

Janov povede opět Daniel David

Ve středu v podvečer se v Janově nad Nisou na svém prvním jednání sešli nově zvolení zastupitelé ve velmi změněné sestavě. Věkový průměr klesl o 13 let.

Voliči v nedávných volbách provedli důkladnou změnu, neboť posty z minulého zastupitelstvo obhájili pouze tři kandidáti - starosta Daniel David, předseda finančního výrobu Radek Jelínek a Milan Kvasnička. Po odstoupení doktora Kvasničky tak v novém devítičlenném zastupitelstvu zasedne hned sedm nových zastupitelů.

Janovští také bouchli do volebního stolu co do omlazení svých zástupců. Zatímco minulé zastupitelstvo mělo věkový průměr 51,1 roku, z nichž byl nejmladší starosta, nové zastupitelstvo je nejmladší v janovské historii s průměrným věkem 38 let - a tam už starosta nejmladší není ...

Zastupitelé, při omluvené absenci Ing. Jelínka, zvolili do funkce nového starosty jednomyslně Daniela Davida, funkci místostarostky bude vykonávat Renata Mádlová. Předsedou finančního výboru bude opět Radek Jelínek a novým šéfem kontrolního výboru byl zvolen Jan Zelenka.

Nové zastupitelstvo se rekrutuje ze zástupců všech čtyř volebních uskupení. Svoji pozici obhájilo suverénně sdružení nezávislých kandidátů a starostů s pěti mandáty, dva mandáty získalo volební uskupení Bílá Nisa a po jednom mandátu obsadili kandidáti za ODS a ČSNS.

Noví zastupitelé přebírají pomyslnou laťku posazenou hodně vysoko, neboť jejich předchůdcům se podařilo s Janovem skutečně výrazně pohnout zásluhou rekordně vysokých dotací, které se jim podařilo do Janova přivést. Kanalizace s vodovodem, vyšperkovaná škola, nová hasičská zbrojnice a v ní zánovní hasičský vůz. S řadou dalších drobnějších investičních akcí se tak právě skončené volební období stalo nejúspěšnějším v novodobé historii obce.

Nový zastupitelský sbor má na co navázat a čeká jej řada úkolů při pokračování v nastaveném kurzu. Jen namátkou - velkým oříškem bude například areál sokolovny, který je stále v neuspokojivém stavu. Dalším finančním rébusem bude oprava narušené kamenné zdi pod kostelem a další problémy, čili výzvy. Lze si jen přát, aby se vše dařilo obci a jejím občanům ku prospěchu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
01.12.: FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace