Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů
29.12.2019 22:01:02 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko
Vánoční svátky a oslavy spojené s příchodem nového roku jsou pro většinu lidí spojeny se dny klidu, odpočinku, zábavy, ale také se dny, kdy se setkávají se svými blízkými, rodinami, kamarády. Policisté, stejně i jako řada jiných profesí, takovou možnost pokaždé nemají a tyto dny místo toho, aby byli se svými rodinami, tráví ve službě, a dohlíží tak na veřejný pořádek a bezpečnost občanů.
Zákazníci obchodních center, vánočních trhů či kulturních akcí mohli zaznamenat v tomto období zvýšený výskyt policistů v těchto místech, kde je soustředění většího počtu obyvatel.
Během Štědrého dne a dalších dvou následujících svátků vánočních přijali policisté Integrovaného operačního střediska na tísňovou linku celkem 332 oznámení. Ta byla různá. Lidé oznamovali většinou dopravní nehody, fyzická napadení, krádeže a v největším počtu vyjížděli policisté k případům týkajícím se občanského soužití.
Ani o vánočních svátcích se lidem nevyhýbaly dopravní nehody. Oznámeno jich bylo na více jak tři desítky, ale naštěstí oproti loňskému roku, který byl v Libereckém kraji tragický, při žádné z nich nebyl nikdo vážně zraněn.
„Přijali jsme i čtyři oznámení o pokusu sebevraždy. Muž na Českolipsku chtěl přímo na Štědrý den ukončit svůj život legálně drženou zbraní. Naštěstí včas zasáhli policisté a k tomu nejhoršímu nedošlo. Muže předali do péče lékařů," sdělila vedoucí Integrovaného operačního středicka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Barbora Maralíková. Další případ řešili ve stejný den policisté na Liberecku, konkrétně na Hrádecku, kde muž vyhrožoval sebevraždou své přítelkyni, která se s ním rozešla. Poté, co se policisté zapojili do pátrání po muži, který odešel z místa bydliště, se muž naštěstí po 2,5 hodinách vrátil v pořádku zpět domů. I tento muž skončil v péči lékařů.
Šťastný konec měl i případ ze 26. prosince, kdy liberečtí policisté pátrali po ženě, která měla údajně spolykat léky. Žena po neshodách se svojí dcerou vyhrožovala sebevraždou. Dcera z obav o život své matky celou věc oznámila okamžitě na Policii ČR. Žena byla nakonec vypátrána v pořádku ve svém druhém bytě.
Občas se policisté setkají během svátečních dnů i se zajímavými přáními či vtipnými oznámeními. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Tak trošku kuriozní oznámení přijali policisté krátce před Štědrým dnem. Policistům volal muž a žádal je o pomoc na zubní pohotovosti v centru Liberce. Sdělil jim, že v čekárně je okolo 40 pacientů, kteří čekají na ošetření, ale sestra jim sdělila, že stihnou ošetřit v ten den pouze polovinu z nich. Muž s tím nesouhlasil a obrátil se proto na policisty s žádostí, aby s tím něco udělali. I s takovými situacemi si musí umět policisté poradit.
Související články
Policisté s celníky kontrolovali na hranicích v Harrachově autobusy
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté
Okrskářem roku se stal poprvé policista z Jablonce Miroslav Soukup
Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru
Začíná advent, policisté budou více v ulicích
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.