Jablonečtí Vlci proti Vrchlabí nezaváhali

06.11.2013 21:03:29 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Třetí vítězství v řadě mohli vybojovat ve středu hokejoví Vlci v souboji se Stadionem Vrchlabí, ale museli doma porazit zkušený tým z úpatí Krkonoš. Hosté několik let hráli v 1.hokejové lize, kterou z finačních důvodů opustili a po ročním působení v KP nyní hrají II.ligu.

HC Vlci Jablonec nad Nisou - HC Stadion Vrchlabí 7 : 1 ( 3:0, 2:0, 2:1)

Domácí hokejisté chtěli potvrdit výhru z Milevska, ale v cestě mu byl zkušený tým Vrchlabí, který je známý svojí nátlakovou, tvrdou hrou na hraně pravidel, což se v průběhu utkání několikrát i potvdilo. První střelu kousek nad branku soupeře vyslal Nevyhoštěný a krátce na to měli domácí hrát první přesilovku, která však nebyla využita. Pak přišla pětiminutovka, ve které byli hosté aktivnější a Jelínek v brance Vlků se musel činit. Pak přišla dvouminutovka, která o mnohém rozhodla. V čase 7:01 dorážel Miškovský střelu Nevyhoštěného, který pálil kousek za modrou. Vedení 1:0 bylo pro Vlky letos již asi desetkrát, takže důležitější byl druhý gól za půldruhé minuty, kdy Bříška využil hrubky hostů a zvýšil na 2:0. Pak úřadoval opět domácí gólman Jelínek, který při přesilovce uchránil svatyni od pohromy, kdy na něj sám najížděl hostující Moučka. Za chvíli se početné jablonecké publikum radovalo již potřetí a to když opět Kamil Bříška zakončil kombinaci Tondra s Mrkvičkou - 3:0. Pak do konce třetiny přišlo na řadu několik vyloučení na obou stranách, i přesilovky pět na tři se hrály z obou stran, leč bez využití.

Jestliže hosté chtěli zápas ve druhé třetině zdramatizovat, tak se jim to nepodařilo, protože jim to domácí nedovolili. Výkon z první části se jim sice zopakovat nepodařilo, ale hosty si udrželi na odstup. Hned v úvodu jim ránu zasadil Tomáš Liška, který při nájezdu na brankáře hostí ho nenápadně vymíchal a puk mu dal nad výrážečku - 4:0. Ne hned, ale po pár vteřinách opustil branku hostí Pavelka a nastoupil Jeschke. Ten měl smůlu, že po třech minutách ho prověřil ránou z těžkého úhlu Marek Frk a byl úspěšný - 5:0. Hru stále provázela vyloučení a v plném počtu se na ledě sešly oba týmy pouze sporadicky. Vrchlabští v druhé polovině prostřední třetiny mírně vylepšili svůj výkon a odměnou jim bylo několik šancí. Třeba střela z otočky exjabloneckého juniora Jirků dala Jelínkovi práci.

Třetí část utkání začali Vlci s Čechurou na trestné lavici za trest ve druhé třetině. Při návratu na led se jablonecký bek zapojil do kombinace s dalším obráncem Mrkvičkou a spolu připravili akci pro,ve středu výborného Lišku - 6:0. Gólový účet domácích Vlků podepsali útočníci za třetího útoku, který dostal šanci při přesilovce a s návratem vyloučeného Moučky se v útočném pásmu se důrazně rozjel Brokeš a jeho přihrávku zakončil Jakub Mulač - 7:0. Poslední desetiminutovka přinela ze strany Vlků poněkud vlažný přístup, který byl vzhledem ke stavu pochopitelný a nechali hosty vstřelit čestný úspěch. Poslední minuty byly plné šarvátek, který plynuly z flustrace hostů, na lavici sedělo i šest hráčů rovnoměrně rozdělených, což nebylo důstojné závěru velmi pěkného utkání. Nehezkou tečku na závěr utkání napsal exjablonecký bek v dresu Vrchlabí Klement, který narazil Mrkvičku na hrazení a dostal vyšší trest. Pak už se pískal konec.

Branky a nahrávky: 8. Miškovský (Mrkvička, Nevyhoštěný), 9. Bříška, 12. Bříška (Tondr, Mrkvička), 24. Liška (Mrkvička, Nevyhoštěný), 27. Frk (Mulač), 41. Liška (Mrkvička, Čechura), 47. Mulač (Frk, Brokeš) - 54. Kolář (Moučka, Svoboda)

„ Jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli, potvrdili výhru z Milevska a rádi bychom v bodování pokračovali i v sobotu v Děčíně. Zápas byl atraktivní, zajímavý průběh a měl zásluhou diváků pěknou atmosféru," řekl po zápase trenér Jiří Kubsch.

Rozhodčí: Battěk, Vyloučení: 11:13. Využítí: 1:0. Diváků: 410

HC Vlci Jablonec: Jelínek - Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Bittner, Zeman, Abraham, Čechura, Peřina - Miškovský, Liška, Nevyhoštěný - Frk, Brokeš, Mulač - Tondr, Bříška, Šulc - Hloušek