Jablonečtí školáci po dlouhé době zamířili do škol

01.09.2020 16:35:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí školáci po dlouhé době zamířili do škol

V pěti jabloneckých základních školách se prvního školního dne zúčastnili také členové vedení jabloneckého magistrátu. Primátor Jiří Čeřovský zahájil školní rok hned ve dvou - v Pivovarské a v Liberecké ulici. Všichni politici přáli školákům i pedagogům klidný školní rok s tím, aby se neopakoval nouzový stav před prázdninami.

„Distanční výuka je už sice schválená, ale všichni víme, jak je první rok ve škole důležitý a náročný, a to jak pro děti, tak pro jejich rodiče," zmínil primátor Čeřovský, který ve škole v Liberecké ulici zmínil, že loni stál na stejném místě ještě jako tamní ředitel.

Pedagogem je v občanském životě také náměstek pro školství David Mánek. Ten před nástupem na radnici řídil Mateřskou a Základní školu v Josefově Dole. „Pochopitelně mám datum 1. září spojeno s novým začátkem pro děti, jejich rodiče i učitele. Letos to je začátek dlouho očekávaný, který určitě všichni zvládneme. Ze svého pohledu musím říci, že jsme se jako město snažili školám s přípravami pečlivě pomoci," konstatoval Mánek, který stál před tabulí v první třídě v ZŠ Sokolí.

Ekonomický náměstek Milan Kouřil otevíral školní rok s prvňáčky v ZŠ Pasířská, kam kdysi jako žák také chodil, náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček otevřel školní rok s dětmi v ZŠ Mozartova. „Když se řekne 1. září, napadne mě hned, že bych si to s dětmi vyměnil a šel rád do školy. Ale k tomu člověk dojde a ocení až s věkem," usmíval se Roubíček, jehož odbor nyní dokončuje velkou modernizaci Základní školy v Kokoníně za téměř 40 milionů korun s přispěním státních a evropských finančních zdrojů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká neděle i letos představí sportovní a volnočasové oddíly
Prázdniny v některých jabloneckých školách patřily opravám
Upozornění pro řidiče na začátek školy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace