Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti

25.06.2022 23:17:43 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti

Jablonečtí zastupitelé schválili změnovou obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na uvedených veřejných místech. Zákaz se nově nebude vztahovat jen na samotné pití alkoholu, ale i na zdržování se na určených místech s otevřenou lahví nebo jinou nádobou s alkoholem. Nová vyhláška nabývá účinnosti 9. července.

„Praktický problém současné definice konzumace alkoholu byl především v tom, že k postižení v rámci porušení OZV bylo třeba prokázat, že daná osoba na zakázaném místě skutečně alkohol konzumovala. Městská policie tak dříve mohla pouze přihlížet, situaci jen sledovat či vyhledávat svědky, kteří by předchozí pití dosvědčili. Nyní už bude moci zasáhnout," vysvětlil jablonecký primátor Jiří Čeřovský s tím, že podnětem změny definice byl i výstup z veřejné diskuze s občany sídliště Na Vršku na začátku června.

„Ke stejné úpravě definice vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích přistoupila např. i Praha, a to s účinností od letošního července. Změna spočívá v rozšíření definice konzumace alkoholu z jeho přímého požívání na další jednání, kterým je zdržování se s otevřenou láhví nebo jinou nádobou s alkoholickým nápojem na uvedených veřejných prostranstvích," dodal vedoucí oddělení právního a veřejných zakázek Jiří Kučera.

Cílem této obecně závazné vyhlášky je především co nejvíce ochránit obyvatele před hlukem a nepořádkem v jejich okolí. Předseda OV Centrum Lukáš Pleticha ještě přímo na zasedání zastupitelů předal doplnění vymezené zóny, a to parcely na křižovatce ulic Rýnovická - Větrná, kde se u prodejny s nápoji zdržují konzumenti alkoholu, kteří okolí obtěžují hlukem a znečisťují jej.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvojice nových městských vyhlášek v Jablonci má být hlavně prevencí
U jablonecké přehrady také platí povinnosti
Na molo jablonecké přehrady nesmí samotné děti a opilí lidé

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 8. srpna uzavřou ulice Údolní a Lužická v Rychnově

Od pondělí 8. srpna se uzavřou úplně ulice Údolní a Lužická v Rychnově u Jablonce nad Nisou, a to v okolí objektu čp. 940. Uzavírka potrvá do konce října a jejím důvodem je odkanalizování rodinných domů do nové splaškové kanalizace.

Uzavření lůžkové části ORL a ORL pohotovosti v Jablonci

Od čtvrtka 28. 7. do pondělí 8. 8. 2022 bude z provozních důvodů uzavřena lůžková část oddělení ORL, ambulance zůstává ve standardním provozu. S uzavřením lůžkové části souvisí i uzavření ORL pohotovosti. Pacienty s akutními obtížemi ošetří, mimo klasickou pracovní dobu ambulance, v Krajské nemocnici Liberec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prázdninové Klekání 2022 chystají v Kittelově domě
Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

06.08.: Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
04.08.: Obrazem: Připomenutí výstavy Křehká krása 2021
04.08.: Velké Hamry v Mol cupu přešly na penalty přes Náchod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace