Jablonečtí házenkáři získali s Bělou povinné body

03.04.2011 12:46:05 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Do derby utkání tradičních soupeřů nastupovali bělští borci povzbuzení domácí výhrou nad juniorkou Dukly Praha. Domácí naopak se snahou odčinit podivnou prohru z Boleslavi. Utkání domácí házenkáři zvládli a zvítězili rozdílem deseti bodů 29:19.

Trenéru Dědečkovi chyběli zranění Svoboda, Dohnal a z pracovních důvodů oba, dosud na jaře chytající gólmani. Na poslední chvíli proto nominoval Trejbala a do sestavy se vrátil M. Heinl. Nová byla i dvojice gólmanů Rybák a Kysela. Hostům z vítězné sestavy z minulého týdne chyběli ti nejzkušenější Stach a Hrubý.

Na jednoznačný průběh první čtvrthodiny ve prospěch domácích měl vliv především výborně chytající Rybák, jeho 80% úspěšnost ve spojením s neprostupnou obranou znamenala, že hosté poprve skórovali až v patnácté minutě, zato dvakrát a snižovali na 5:2. Poté se hra vyrovnala a domácí již do přestávky zvýšili jenom na 12:7.

V nástupu do druhého poločasu Pragováci neponechali nic náhodě a během pěti minut zvýšili na 16:8. Ikdyž postupně dostávali příležitost všichni domácí hráči, skóre utěšeně narůstalo v jejich prospěch. Největší rozdíl - 12 branek byl pět minut před koncem 25:13. Nedá se říci, že by jablonečtí závěr utkání vypustili, ale přeci jenom již tolik nebránili, a tak měl v závěru chytající Kysela hodně práce a hosté měli možnost korigovat výsledek. Ti toho také využili a nezměrnou bojovností, zejména Švece a Kubíčka se jim podařilo snížit alespoň na konečných 29:19.

V mimořádně slušně hraném utkání si nakonec zasloužené vítězství odnesli domácí hráči a s ohledem na ostatní výsledky se již posunuli v průběžném pořadí na čtvrtou příčku před Ústí n.L. Na palubovku tohoto týmu zajíždějí příští týden. Stále je však třeba brát v úvahu, že mají sehráno o vítězné utkání s Pardubicemi víc, než ostatní týmy.

Trenér Dědeček byl po utkání samozřejmě spokojen a pochvaloval si zejména stoupající formu M.J. Hány, O. Heinla, Melouna, ale i Mrklase a Janečka. K průběhu utkání dále řekl: „Oceňuji bojovnost hostujícího týmu, který měl velmi kvalitního gólmana v Kabátníkovi. Tak se hraje i bez nejzkušenějších hráčů o záchranu. Šlo o hodně a přesto bylo utkání hráno oboustranně férově, což nelze říci o jiných duelech. Pro nás byla důležitá přítomnost M. Heinla, Dědečka a Sluky a skutečnost, že všechny další chybějící zkušené hráče jsme bez větších problémů dokázali nahradit. Největší radost však mám ze skutečně impozantního návratu gólmana Rybáka. Ikdyž mezi hráči soupeře nebyli žádní velcí šutéři, jeho osmdesáti procentní úspěšnost v prvním poločase, před tím klobouk dolů. Musím ocenit i velkou úspěšnost finálních přihrávek, zejména M. Heinla, ale i Novotného a Mrklase do prostoru pivota, z kterých těžil zejména O. Heinl. Celkově musím celému týmu poděkovat za velmi dobrý výkon.”

ELP Jablonec n. N. - Sokol Bělá p. B. 29 : 19 (12:7)

Sestava a branky ELP: Rybák a Kysela - Hána a M. Heinl po 6, O. Heinl 5, Mrklas a Meloun po 3, Janeček a Novotný po 2, Sluka a Šatava po 1, Dědeček, Žák a Trejbal.

Sedmičky: ELP 0 - BĚ 3(1), vyloučení 1 - 2.

Rozhodčí: Mára, Svítek.

Házená ELP Jablonec n.N. : Bělá pod Bezdězem