Jablonečtí florbalisté stále drží 4. místo

12.03.2013 21:03:43 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Víkendový program jabloneckým florbalistům přinesl soupeře ze spodních pater tabulky. V sobotu v Jablonci dostal 12 branek Sokolov a o den později si z Tanvaldu odvezl Tachov 11 branek. Jablonecký tým tak stále drží jednobodový náskok na 4. místě tabulky před Karlovými Vary.

1. FbK Jablonec n.N. A - TJ Baník Sokolov 12:7 (5:2, 1:2, 6:3)

Prakticky hned po úspěšných házenkářských zápasech na hrací plochu jablonecké městské haly nastoupili domácí florbalisté proti Sokolovu. Domácí dokázali skórovat hned z první akce, kdy s prosadil Hůza. Vyrovnat se podařilo v půlce první třetiny Abrhámovi, ale následovala smršť čtyřech gólů v síti hostů. Sokolov odpověděl v závěru snížením na 5:2, ale i tak třetina vyzněla pro domácí tým. Hned v úvodu druhé třetiny se podařilo vstřelit další branku hostujícímu Sokolovu, ale ve 29. minutě vrátil tříbrankový náskok domácím Ježek. Poslední pětiminutovka přinesla další branku v domácí síti a také 2+10 minut pro hostujícího Moslera a domácího Čeřovského za nesportovní chování. Třetina skončila už ovšem skončila bez další změny stavu 6:4. Ve třetí třetině domácí odskočili o další tři branky, které se jim podařilo vstřelit v rozmezí 7 minut. Za hosty kontroval Potůček a dvakrát Mosler, ale víc zdramatizovat zápas se Sokolovu nepodařilo. Naopak další branky na domácí straně vstřelili Sekyra a dvakrát Kujan. Jablonci se tedy podařilo zvítězit 12:7 a mohli se v klidu soustředit na nedělní zápas s Tachovem.

Branky: 00:16 Pavel Hůza, 15:04 Tomáš Jelínek, 15:47 Jakub Ježek, 16:20 Tomáš Jelínek, 17:32 David Strýček, 29:26 Jakub Ježek, 40:31 Michal Král, 44:56 Pavel Sekyra, 47:40 Pavel Sekyra, 54:37 Ondřej Kujan, 58:38 Ondřej Kujan, 58:47 Pavel Sekyra - 09:18 Tomáš Abrhám, 18:51 Martin Potůček, 24:38 Martin Potůček, 35:30 Martin Potůček, 48:29 Martin Potůček, 55:18 Štěpán Mosler, 58:24 Štěpán Mosler. Rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha. Vyloučení: 2 + Marek Čeřovský 10:4 + Štěpán Mosler 10. Využití: 2:0. Diváků: 37. Zásahy brankářů: Jaroslav Švec 25 - David Nagy 35. Střely: 47:32.

FbK Jablonec n.N. A: Schlindenbuch, Čeřovský, Ježek, Hůza, Kujan O., Kujan M., Jelínek, Strýček, Jeník, Král, Sekyra.

TJ Baník Sokolov: Černý, Abrhám, Mosler, Matějka, Stejskal, Tesař, Šafránek, Batista, Rampa, Potůček.

1. FbK Jablonec n.N. A - FLK TJ Slavoj Tachov 11:6 (3:1, 3:5, 5:0)

Nedělní utkání, které se hrálo v Tanvaldu, přinesl souboj s posledním týmem tabulky a mělo jít o jednoduchou práci. A hned v úvodu domácí dali jasně najevo, kdo chce víc tři body. První branka ovšem padla až po deseti minutách hry a ještě při jabloneckém oslabení. Vyrovnání přišlo hned vzápětí, ale o 31 sekund už to bylo znovu o branku pro domácí tým. V poslední minutě první třetiny se navíc prosadil Ježek na 3:1. Druhá třetina přinesla větší porci branek a Tachov dokázal během deseti minut jablonecký náskok smazat a vyrovnali na 4:4. Srovnání skóre povzbudilo domácí aktivitu a díky trefám Jakuba Ježka a Ondřeje Kujana opět odskočili na 6:4, ale Tachov se nevzdal a do konce třetiny znovu náskok stáhl. Ve třetí třetině se dal očekávat velký boj a na domácích byla v úvodních minutách znát trocha nervozity, ale nakonec se s postupem času oklepali a dokázali zvítězit 11:6. V poslední dvaceti minutovce Jablonec vstřelil celkem pět branek a dokázal si udržet jednobodový náskok před Vary. Statisticky nejlepším domácím hráčem byl Pavel Sekyra s dvěma brankami a třemi asistencemi.

Branky: 10:30 Michal Král, 11:35 Jakub Ježek, 19:14 Jakub Ježek, 23:54 Pavel Sekyra, 31:33 Jakub Ježek, 34:32 Ondřej Kujan, 45:58 Pavel Sekyra, 46:35 Marek Kujan, 52:36 Marek Čeřovský, 55:07 Pavel Hůza, 58:52 Pavel Hůza - 11:04 Jakub Křišťán, 23:03 Vladimír Balý, 27:19 Daniel Jakubec, 28:43 Marek Firla, 37:04 Marek Firla, 39:52 Marek Sedlák. Rozhodčí: Tomáš Šedivý - Daniel Bursa. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:2. Diváků: 20. Zásahy brankářů: Tomáš Čermák 10 - David Krysl 30. Střely: 41:16.

FbK Jablonec n.N. A: Schlindenbuch, Čeřovský, Mikula, Ježek, Hůza, Kujan O., Kujan M., Jelínek, Strýček, Jeník, Král, Sekyra.

FLK TJ Slavoj Tachov: Flor, Mareš, Sedlák, Balý, Vojtuš, Firla, Křišťán, Jakubec, Sibal.