Jablonecký magistrát žádá o dotaci na Portál Jablonečana

22.01.2023 19:40:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký magistrát žádá o dotaci na Portál Jablonečana

Jablonečtí radní rozhodli, že statutární město požádá o dotaci na projekt pracovně nazvaný Portál Jablonečana z ITI v rámci aglomerace Liberec - Jablonec nad Nisou. Ten se bude realizovat po etapách, jeho cílem je přiblížit úřad občanům a zjednodušit postupem doby vyřizování co největšího procenta záležitostí tak, aby lidé museli navštěvovat úřad co nejméně.

Podnět k podání žádosti o dotaci z 29. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027 E-government a kybernetická bezpečnost (ITI) - SC 1.1 (MRR, PR) na projekt Portál Jablonečana vzešel od komise pro digitalizaci. „Jde o to, aby běžný občan co největší procento svých záležitostí vyřídil z pohodlí svého domova bez nutnosti zajít na úřad. Mnoho inspirací nacházíme v podobných projektech, jako je Portál Pražana, Plzeňský portál nebo ten v sousedním Liberci," řekl náměstek primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že projekt pro žádost o dotaci je připravený, nyní je třeba stanovit priority, podle kterých budou jednotlivé agendy digitalizované. „Pak necháme detailně zanalyzovat procesy vybraných agend, abychom byli schopní připravit úspěšnou studii proveditelnosti projektu Portál Jablonečana i následně zadávacího řízení," vysvětlil Chuchlík.

Definitivní rozhodnutí, které projekty budou do ITI aglomerace Liberec - Jablonec nad Nisou zařazené, musí padnout v únoru. Jelikož celý projekt musí být ukončený do června roku 2029, bude se realizovat po etapách s postupným zaváděním digitalizace prioritních agend magistrátu. „Díky rozložení do etap bude možné digitalizovat agend více a také jejich funkčnost dobře odzkoušet. Je třeba vybrat ty, které budou v digitální formě atraktivní pro Jablonečany, aby tak portál hojně využívali," připomněl náměstek Chuchlík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace