Jablonecký kulečník opět dosahuje úspěchů

08.10.2015 17:02:56 | Autor: Ladislav Janata, Ladislav Poláček | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký kulečník opět dosahuje úspěchů

V průběhu září odstartovala nová sezona 2015/16 ve sportovním kulečníku i pro hráče jabloneckého oddílu Bižuterie.

Mistrovské soutěže zahájil republikový turnaj v trojbandu na velkém stole - 1. Velká cena Kladna. Jablonecký oddíl zastupoval Jan Hudák. Honza ve čtyřčlenné skupině dvakrát zvítězil a jednou prohrál, což bohužel nestačilo na postup do semifinále a obsadil celkové pěkné šesté místo z 23 zúčastněných. Odnáší si tak 35 bodů do dlouhodobého hodnocení této soutěže. Další pokračování Velkých cen bude hostit Prostějov.

V prvním mistrovském utkání nového ročníku I. třídy přeboru VČO v technických disciplínách na malém stole přivítal "A" tým TJ Bižuterie hosty z Ronova nad Doubravou. Soupeř dorazil k utkání v oslabené sestavě a tomu odpovídal i celkem jednoznačný průběh utkání. Domácí zvítězili i přes ne zcela přesvědčivé výkony hladce 16:2, když jediné dva body hostí uhrál ve volné hře proti T. Palatovi nadějný 20 letý Štok. Body domácích: P. Svoboda 6, J. Stolín 6, ing. T. Palata 4.

V sobotu 3. 10. 2015 v netradičním odpoledním čase 13.00 a v netradiční sestavě hrál A tým v Hradci Králové. Tentokrát se nedařilo Jardovi Stolínovi. Naopak vítězstvím ve dvou partiích překvapil náhradník Tomáš Židů. Porážka hostů byla nejtěsnější možná. Výsledek utkání Sokol Hradec Králové A- TJ Bižuterie JBC A 10:8. Body hostů: Svoboda 4, Židů 4, Stolín 0.

39199/prev_1444316962_img_2993.jpg<br />Autor: Také pro béčko Bižuterie začala úspěšně sezona. Hosté z Jablonce zavítali k tradičnímu soupeři z Trutnova v mírně pozměněné sestavě. Výtečně zahrál Pepik Tichák. Zejména jeho kádr odehraný na 4 náběhy byl ozdobou tohoto utkání. Tonda Janeček ani Tomáš Židů neměli svůj den, přesto dokázali každý jednu partii vyhrát. O výsledku utkání a vítězství hostů tak nakonec rozhodla poslední partie, ve které Tomáš zvítězil nejtěsnějším rozdílem 50:49 a připsal pro naše barvy rozhodující dva body. Výsledek utkání Trutnov B - Jablonec n. N. B 8:10.

Uplynulou neděli B tým se poprvé v sezóně představil doma proti B týmu SKK Dvůr Králové nad Labem. Podle sestavy, Tichák, Radoch, Janeček, ve které naši hráči nastoupili, se dal předpokládat jednoznačný výsledek. Jenže jak už to ve sportu chodí, nic není jednoznačné a každá partie je jiná. Naštěstí Tichák vždy v rozhodující chvíli nalezl optimální herní pohodu a třemi vyhranými partiemi výrazně přispěl k vítězství domácích 12:6 Body našich hráčů: Tichák 6, Radoch 4, Janeček 2.

V individuálních soutěžích dosahuje dlouhodobě vynikajících výsledků jablonecký odchovanec Janis Ziogas, který reprezentoval i na evropské Grand prix, která se konala v Praze.

Euro Grand prix, kádr 71/2, Praha

Celkem 27 hráčů se zúčastnilo v termínu od 2. do 4. října evropské Grand prix v kádru 71/2 pořádáné Českomoravským billiardovým svazem ve spolupráci s kluby BC Vítkov Prague a TJ Sokol Žižkov. Jedním z účastníku byl i jablonecký Janis ZIOGAS. Ze skupiny postoupil s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Ve finálovém pavouku nejlepších 16-ti hráčů tak měl těžký los a prohrál s pozdějším vítězem turnaje, kterým se stal Olivier Careaux z Francie.

Classic Tour - 25. 9.-27. 9.

První turnaj soutěže Classic tour ovládl hráč TJ Sokol Žižkov Adam Bača. Ve finále porazil jabloneckého Janise Ziogase. V semifinále porazil Bača Friedu po průměrném výkonu na 14 náběhů. Ziogasovi se povedlo proti Kozákovi za vyrovnaného stavu zahrát série a nakonec vyhrál v poměru 180:103 na 10 náběhů. Finále Bača - Ziogas mělo jasný průběh. Bača hned z výkopu zahrál skvělou sérii 80, na kterou Ziogas nedokázal zareagovat. Bača na sérii ale nedokázal navázat a oba hráči se doslova protrápili finálem až do konce. Bača nakonec dohrál zápas v 15. náběhu. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu
Odešel Láďa Janata…
Policie hledá svědky nehody v Tanvaldě u pošty
Známe výherce Vánoční soutěže s Hygodomu.cz
ČEZ rozsvítil rekordních 374 stromečků po celém Česku

Nejčtenější články

25.12.: Odešel Láďa Janata…
25.12.: Policie hledá svědky nehody v Tanvaldě u pošty
26.12.: Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace