Jablonecký dorost zvítězil i v deseti

23.10.2011 22:59:51 | Autor: Pavel Bursa | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Osmdesát minut oslabený starší dorost FK Baumit Jablonec dokázal zaslouženě zvítězit v utkání 11. kola České ligy na hřišti FK Úpa v Trutnově 3:0 a prodloužil šňůru zápasů bez prohry na šest.

Domácí Úpa měla v úmyslu od úvodního hvizdu nátlakovou hrou rychle jít do vedení a první příležitost k tomu měl v 8. minutě Tobiáš, ale branku minul. V 10. minutě tentýž hráč unikal Karáskovi a v kontaktu s ním oba upadli a rozhodčí Moník ukázal Karáskovi okamžitě červenou kartu. Jablonec tedy šel do deseti, ale na jeho fotbalovém projevu to nebylo až tak patrné. Hráli dobře vzadu i v poli, ale v koncovce to byla přehlídka zahozených gólových šancí, a to i těch nejvyloženějších. V 12. minutě pálil Gebert po zemi k pravé tyči, ale brankář střelu zneškodnil. V 15. minutě Kozel střelou z levého úhlu už brankáře překonal, míč však skončil za zadní tyči vedle. V 18. minutě se Štemberk ve vápně obtočil kolem soupeře a rovněž z výhodné pozice branku minul. O minutu nato další rána Kozla nenašla směr do sítě. Domácí zahrozili v 21. minutě střelou ze střední vzdálenosti, kterou Staněk u tyče odrazil na roh. Ve 24. minutě Staněk střelu Mádleho už bezpečně chytil. Ve 28. minutě nebyl Štemberk ve vápně dost při střelbě důrazný a míč brankář Košťál odrazil. Ve 37. minutě nejprve pálil Klíma po zemi vedle a hned z výkopu získaný míč Štemberk rozehrál Kozlovi, který prudce vypálil a brankář stačil míč odrazit na roh. V 45. minutě otevřel skóre zápasu Štemberk, který po obléhání domácí branky z malého vápna napálil míč poprvé do sítě.

Ve druhém poločase Jablonec byl jasně lepším týmem, ale v zahazování šancí dále pokračoval. Ve 48. minutě Gebert branku těsně minul. V 69. minutě na malém vápně Štemberk poslal přihrávku Šulce nad branku. V 75. minutě Vodička rovněž střílel nad. V 78. minutě našel Vodička hluboko ve vápně Šulce a i ten, prakticky pár kroků od brankové čáry, dokázal branku přestřelit. Uklidňující branku jabloneckých dal v 79. minutě Vaníček prudkou střelou po zemi k levé tyči. V 83. minutě Vodička pronikl levou stranou do vápna, odkud rovněž prudkou ránou uzavřel účet zápasu na konečných 3:0 pro Jablonec.

FK Úpa - FK Baumit Jablonec 0:3 (0:1)

Branky: 45. Štemberk, 79.Vaníček, 83. Vodička. Rozhodčí: Moník, Šiling, Beránek. ŽK: 2:3 (23. Beneš, 63. Tošovský - 40. Kozel, 73. Vaníček, 74. Hošek). ČK: 0:1 (10. Karásek).
FK Úpa: Košťál - Neubauer, Dvořáček, Matějka, Vávra (46. Rolník) - Mádle (68. Hoffman), Kovář, Beneš, Tošovský - Tobiáš, Tryzna (61. Jirka).
FK Baumit Jablonec: Staněk - Hošek, Karásek, Vaněček, Vaníček - Klíma (40. Šulc), Barcuch, Gebert (71. Kroupa), Kozel (55. Vodička) - Štemberk (86. Smoleňák), Kubista (86. Myslivec).